Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Operacja antyterrorystyczna na Ukrainie. Zapadła decyzja

0
Podziel się:

W okolicach kontrolowanego przez separatystów Słowiańska znaleziono ciała dwóch osób.

Operacja antyterrorystyczna na Ukrainie. Zapadła decyzja
(PrntScreen z LiveInfo)
bEUOGunF

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow polecił wznowienie operacji antyterrorystycznej przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju - poinformowano na stronie internetowej parlamentu, którego jest przewodniczącym.

Turczynow oświadczył, że tego dnia w okolicach kontrolowanego przez separatystów Słowiańska w obwodzie donieckim znaleziono ciała dwóch osób, w tym członka partii Batkiwszczyna Wołodymyra Rybaka, porwanego dzień wcześniej przez terrorystów. P.o. prezydenta jest jednym z przywódców Batkiwszczyny.

Operacja antyterrorystyczna została wstrzymana w piątek w związku ze świętami wielkanocnymi oraz porozumieniami genewskimi między USA, Unią Europejską, Rosją i Ukrainą, których założeniem była deeskalacja sytuacji w obwodach donieckim i ługańskim.

bEUOGunH

- _ Terroryści, którzy de facto wzięli jako zakładników cały region doniecki, przekroczyli granicę. Zaczęli katować i zabijać patriotów Ukrainy. Rzucili zuchwałe wyzwanie nie tylko naszemu państwu, ale i całej wspólnocie międzynarodowej, gdy ostentacyjnie zlekceważyli decyzje z Genewy _ - podkreślił Turczynow.

Polityk dodał, że zbrodni w Słowiańsku dokonano _ przy pełnym wsparciu Federacji Rosyjskiej . - Żądam od struktur siłowych wznowienia i przeprowadzenia efektywnych działań antyterrorystycznych, których celem jest ochrona przed terrorystami obywateli ukraińskich na wschodzie kraju _ - czytamy w oświadczeniu szefa państwa.

We wtorek w Kijowie gościł wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który wezwał Rosję, by _ przestała mówić, lecz zaczęła działać _ na rzecz wypełniania porozumienia z Genewy. Ostrzegł, że jeśli Moskwa będzie kontynuowała prowokacyjne działania wobec Ukrainy, narazi to ją na jeszcze większe koszty i pogłębienie izolacji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUOGunN
bEUOGuoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)