Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opóźnia się sprzedaż stoczni Szczecin

0
Podziel się

Aukcje odbędą się w listopadzie, a nie - jak wcześniej planowano - we wrześniu.

Opóźnia się sprzedaż stoczni Szczecin
(Stocznia Szczecin S.A.)
bDyTzlEB

Aukcje na te części majątku stoczni Szczecin, które dotąd nie znalazły nabywców, odbędą się w listopadzie - zapowiedział *wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz****. Resort skarbu chce dać więcej czasu inwestorom na podjęcie decyzji o udziale w tym postępowaniu. ****Wcześniej ministerstwo skarbu wstępnie planowało termin tych aukcji na 21 września.*

Leszkiewicz zapowiedział wizytę przedstawicieli resortu skarbu i Agencji Rozwoju Przemysłu w piątek w Brukseli. Mają się oni spotkać z reprezentantami Komisji Europejskiej do spraw konkurencji w sprawie możliwości udziału podmiotów związanych ze Skarbem Państwa w listopadowych aukcjach.

Chodzi m.in. o uczestnictwo w tych licytacjach Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP jest zainteresowana kupnem majątku stoczni Szczecin i przekazaniu go mieleckiej strefie ekonomicznej.

bDyTzlED

- _ Chodzi o ideę objęcia terenów postoczniowych w Szczecinie strefami przemysłowymi. Właścicielem takich terenów muszą być podmioty publiczne. W związku z tym chcemy uzyskać stanowisko Komisji Europejskiej, czy na przykład Agencja Rozwoju Przemysłu, albo jedna ze stref przemysłowych mogłaby wystartować w postępowaniu aukcyjnym na części majątku stoczni Szczecin w czwartym kwartale tego roku _ - wyjaśnił wiceminister skarbu. Dodał, że aukcje będą miały charakter _ otwarty, konkurencyjny i przejrzysty _.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło dziewięć z 19 pakietów majątku stoczni Szczecin. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia Komisja Europejska. Zezwoliła ona na kontynuowanie tego postępowania do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

W przetargach organizowanych w lipcu udało się znaleźć nabywców na majątek stoczni Szczecin - wart 4,9 mln zł, a wartość wystawionego na sprzedaż majątku wynosiła około 120 mln zł. Inwestorzy mieli wówczas 8 tygodni na zapoznanie się z wystawianymi aktywami.

W przypadku aukcji, zainteresowani będą mogli oglądać majątek kilka dni przed ich rozpoczęciem. Procedura licytacyjna w obu przypadkach jest podobna, bo prowadzona za pomocą platformy elektronicznej.

bDyTzlEJ
bDyTzlFe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)