Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opozycja na Ukrainie nie chciała przyjęcia budżetu. Bójka w parlamencie

0
Podziel się:

Z samego rana trybuna izby została zablokowana przez opozycję. Oponenci władz zamknęli także w swoim gabinecie przewodniczącego Rady Najwyżej.

Opozycja na Ukrainie nie chciała przyjęcia budżetu. Bójka w parlamencie
(PAP/EPA)

1/6

fot: PAP/EPA

Ukraiński parlament przyjął budżet. Przed głosowaniem doszło do przepychanek i bójki, w której jedna osoba została ranna. Ostatecznie za ustawą budżetową głosowało 249 spośród 450 deputowanych.

Z samego rana trybuna parlamentu została zablokowana przez opozycję. Oponenci władz zamknęli także w swoim gabinecie przewodniczącego Rady Najwyżej, Wołodymyra Rybaka. Posiedzenie poprowadził zatem, siedząc w zwykłym krześle na sali, jego zastępca Ihor Kalietnik. Powiedział on, że w związku z działaniami opozycji budżet zostanie przyjęty bez wcześniejszego omówienia.

Oponenci władz zaczęli zagłuszać go dzwonkiem, który zwykle wzywa deputowanych na posiedzenie. Doszło do bójki, jeden z parlamentarzystów został ranny w czoło.

Rządzące ugrupowanie zorganizowało także kilkutysięczny miting przed parlamentem, na który przywiezieni zostali pracownicy sfery budżetowej i zakładów przemysłowych z południa i wschodu kraju. Wyrażali oni swoje poparcie dla przyjęcia budżetu.

Nieoficjalnie wiadomo, że każdy z nich otrzymuje za udział w manifestacji 200 hrywien, czyli równowartość 80 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)