Notowania

Orange musiał się ugiąć. UOKiK nakazał zmiany

Chodzi o jedną z usług świadczonych przez spółkę - Halo Granie. Spółka musi zmienić zasady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orange)

Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie - to jeden z obowiązków nałożonych na Orange Polska w decyzji prezesa UOKiK. Dotychczasowa praktyka koncernu ma być szybko wyeliminowana.

Postępowanie przeciwko Orange Polska - operatorowi telekomunikacyjnemu, zostało wszczęte w grudniu 2013 roku. Jedną z usług świadczonych przez spółkę jest Halo Granie - odtwarzanie utworów muzycznych podczas oczekiwania na połączenie.

Wątpliwości prezesa UOKiK wzbudziły informacje na pakietach startowych do telefonów na kartę. Spółka informowała: Ze starterem (X) zł dostajesz: (...) usługę Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia).

Zdaniem UOKiK, przeciętny konsument mógł pomyśleć, że usługa będzie automatycznie wyłączona po 30 dniach. Tymczasem, ten, kto samodzielnie nie zrezygnował z usługi - po upływie 30 dni musiał za nią płacić.

Firma zobowiązała się do zmiany regulaminu oraz treści sms-ów wysyłanych klientom. W efekcie praktyka ma być szybko wyeliminowana.

Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie. Ponadto, abonenci zostaną poinformowani sms-em o tym, że kończy się bezpłatny okres korzystania z Halo Granie i usługa zostanie wyłączona.

Orange musi złożyć sprawozdanie o stopniu realizacji zobowiązań nałożonych decyzją prezesa UOKiK.

Pomoc dla konsumentów w zakresie usług telekomunikacyjnych - także w tej sprawie - można uzyskać w Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod nr tel.: 801 900 853.

Czytaj więcej w Money.pl
Zyski Orange niższe o 100 mln złotych - Naszą odpowiedzią jest odświeżenie marki Orange - komentuje Bruno Duthoit.
UOKiK o nowych zasadach kontroli koncentracji Średni czas trwania postępowań dotyczących fuzji i przejęć w pierwszych trzech miesiącach obowiązywania nowej ustawy wyniósł 28 dni.
Orange zapowiada koniec wojny cenowej Szef firmy telekomunikacyjnej Orange Stephane Richard wierzy, że ceny usług telekomunikacyjnych we Francji są bardzo niskie i raczej już nie spadną.
Szykują rewolucję w prawach konsumenta Zmiany mają przywrócić równowagę w stosunkach między konsumentami i sprzedawcami usług finansowych - zapowiada Mateusz Szczurek.
Tagi: decyzja uokik, orange, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, telekomunikacja, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz