Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Orange prosi o zgodę na przejęcie sprzedawcy energii. W grę wchodzi 75 tys. klientów

19
Podziel się:

Orange Polska złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Multimedia Polska Energia.

po prawej Jean Francois Fallacher, prezes Orange Polska
po prawej Jean Francois Fallacher, prezes Orange Polska (Tomasz Gzell / PAP)

Orange Polska złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Multimedia Polska Energia. Zapłaci za nią 37 mln zł, dzięki czemu zwiększy liczbę odbiorców prądu do 100 tys.

Orange Polska zgłosił do UOKiK zamiar przejęcia kontroli nad Multimedia Polska Energia (MPE). Chce kupić 100 proc. udziałów w spółce. Wniosek wpłynął do urzędu 2 sierpnia. Sprawa jest w toku.

Celem transakcji jest zwiększenie grupy klientów, którzy kupują od Orange prąd. Pozwoli ona Orange Polska zwiększyć liczbę odbiorców usługi Orange Energia do około 100 tysięcy.

Multimedia Polska Energia sprzedaje energię elektryczną odbiorcom biznesowym i indywidualnym. Na dzień podpisania umowy grupa obsługiwała około 75 tys. klientów.

Cena nabycia udziałów ma wynieść 37 mln zł i zostanie skorygowana o rozliczenie kapitału obrotowego i wartość środków pieniężnych na dzień zamknięcia transakcji pozostających w spółce.

Jeszcze na koniec pierwszego kwartału b.r. Multimedia Polska Energia była częścią grupy kapitałowej jednego z największych dostawców telewizji kablowej w kraju - Multimedia Polska. Z tą firmą Orange Polska początkowo negocjowała przejęcie, potem jednak podała, że kupuje udziały od Tokida Investments, która musiała w międzyczasie przejąć MPE.

Jednocześnie na decyzję UOKiK w sprawie przejęcia samej Multimedia Polska czeka lider na rynku kablówek - UPC. Według informacji z października ub.r. miał zapłacić 3 mld zł. Wniosek trafił do UOKiK w listopadzie.

Zobacz także: Zobacz również: Co kryje w sobie oferta Orange Love?

Orange Polska prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych, dostarczając komórkowe i stacjonarne usługi telekomunikacyjne, w tym połączenia głosowe, usługi przesyłu wiadomości i treści, dostęp do internetu oraz telewizję, jak również sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców końcowych.

Podmiotem kontrolującym Orange Polska jest Orange z siedzibą we Francji, która posiada 50,67 proc. akcji w kapitale zakładowym Orange Polska.

Multimedia Polska Energia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego do odbiorców końcowych.

telekomunikacja
energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
kamil
6 lat temu
nic orangowi nie dawajcie to zlodziejska mafia
123
7 lat temu
Telekomunikacja Polska została sprzedana Francuzom za przysłowiową złotówkę.Teraz kolejna akcja .
taka prawda
7 lat temu
Żabojadom już dosyć sprzedała Polska. Czas na czysto polską firmę a nie ciągle obcy kapitał. UOKiK powinien nad tym czuwać a nie zgadzać się na sprzedaż obcemu.
jan
7 lat temu
Orange i tak już jest bardzo aroganckie przy swojej pozycji na rynku.Urząd nie powinien dodatkowo umacniać ich pozycji na rynku.
Grzegorz_T
7 lat temu
Lepiej będzie jak energia i wszystko co z tym się łączy będzie w rękach polskich a nie francuskich. Francuzi przy pierwszej lepszej okazji sprzedadzą Polskę tak jak MERKEL.