Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
upc polska
18.10.2016 22:28

UPC przejmuje Multimedia za 3 mld zł. Powstanie gigant na rynku operatorów kablowych

Numer jeden na polskim rynku telewizji kablowej przejmuje numer trzy. Liberty Global ogłosiło, że UPC Polska podpisało przedwstępną umowę zakupu akcji spółki Multimedia Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPC)

Wartość transakcji ustalono na ok. 3 mld zł (760 mln dol.). Przy czym strony zastrzegły, że ostateczna kwota przejęcia spółki Multimedia może zostać skorygowana w dół w zależności od wyników operacyjnych i finansowych w okresie poprzedzającym zamknięcie transakcji.

Cena to równowartość ponad 6-krotności wyniku EBITDA, osiągniętego przez Multimedia Polska w 2015 r., skorygowanego o 124 mln zł prognozowanej rocznej wartości synergii przychodowych i kosztowych.

- Dzięki tej transakcji znacznie zwiększy się skala naszej działalności w Polsce, gdzie już w tej chwili jesteśmy największym operatorem sieci kablowych - mówi Mike Fries, prezes Liberty Global, cytowany w komunikacie.

W zasięgu sieci UPC znajdzie się teraz ponad cztery miliony gospodarstw domowych. - Po sfinalizowaniu transakcji przystąpimy do modernizacji sieci Multimedia, aby jej klienci mogli korzystać z superszybkiego Internetu UPC i naszej platformy telewizji następnej generacji - Horizon TV - dodaje Fries.

Umowa nie obejmuje aktywów Multimedia Polska w branży ubezpieczeniowej i energetycznej. Na przejęcie musi się zgodzić jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wedle Liberty Global, transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu następnych dwunastu miesięcy.

Na koniec czerwca 2016 r. w zasięgu sieci UPC Polska znajdowało się blisko 3,1 mln gospodarstw domowych, czyli około 20 proc. wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, a firma świadczyła usługi dla ponad 1,4 mln klientów. W tym samym okresie Multimedia miała w zasięgu swojej sieci 1,6 milion gospodarstw domowych, obsługując ponad 832 tys. klientów.

Doradcą finansowym Liberty Global był bank Credit Suisse.

Tagi: upc polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2016

lemingSzkoda bo NM to Polska firma a UPC to amerykańska korpo

19-10-2016

ddedNo to kupa :( teraz mam fajne ceny, obsluge i niekorporacyjna firme :(. Multimedia jest spoko a UPC nie.

19-10-2016

piotrs323upc to banda zlodzieii na bandyckich warunkach jestem u nich 6 lat gdyz nie mam wyjscia nic innego nie obsluguje mojej dzielnicy,,czlowiek spozni sie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)