Notowania

wiadomości
14.12.2018 08:07

Orlen i Poczta Polska mogą rozparcelować Ruch. Ostatnia szansa kolportera

Część detaliczna Ruchu dla Orlenu, a kolportaż prasy dla Poczty Polskiej. Tak według "Pulsu Biznesu" wygląda najnowsza koncepcja ratowania podupadłej spółki. Za pomysłem państwowego koła ratunkowego dla Ruchu mają stać premier i prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Włodzimierz Wasyluk)
Błędy w zarządzaniu i spadek czytelnictwa pogrążają Ruch.

Postępowanie restrukturyzacyjne Ruchu, które zmierzało ku umorzeniu, czyli w praktyce ogłoszeniu upadłości spółki miało zostać niespodziewanie wstrzymane po bezpośredniej interwencji Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.

Jak pisze "Puls Biznesu", pomysł zaangażowania kontrolowanych przez rząd spółek do ratowania Ruchu powstał z udziałem szefów państwowego PZU i należącego do niego Alior Banku oraz Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wideo: przegląd prasy z premierem:

Docelowo część detaliczna Ruchu, czyli sieć kiosków w całej Polsce, miałaby trafić pod skrzydła Orlenu, natomiast dział kolportaży prasy do Poczty Polskiej. Zanim jednak taki plan ma szansę na realizację, potrzebne są szybkie działania ratunkowe.

Wymyślono, że spółka paliwowa odkupi od Ruchu zapasy papierosów za około 20 mln zł, a następnie odda je kolporterowi w komis. W ten sposób Ruch miałby otrzymać gotówkę pozwalającą na regulowanie bieżących zobowiązań wobec wydawców prasy.

W czwartek odbyło się spotkanie w Izbie Wydawców Prasy, podczas którego namawiano wydawców do ponownego nawiązania współpracy z Ruchem. Przekonać ich miał pomysł z kołem ratunkowym Orlenu i Poczty. Jak jednak wskazuje "Puls Biznesu", poprzedni pomysł ratowania Ruchu przez PZU także kwotą 20 mln zł nie wypalił, co może nastrajać wydawców sceptycznie do nowego planu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

Paweł wPrzypomnę, że prezesik ruchu zarabiał 300 000 PLN miesięcznie. Teraz ja poprzez spółki skarbu państwa mam się składać na reaktywację bankruta.... PIS … Czytaj całość

14-12-2018

rtrTo są jakieś jaja, za które płacimy przy dystrybutorze.

14-12-2018

UPADAJĄCY PRZEZ RUCHNiech w końcu podejmą decyzję lub umożliwią kioskarzom rozwiązywanie umów za porozumieniem stron!!!!!!!!!. NIE ODPOWIADAJĄ NA PISMA TYLKO LAKONICZNE … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)