Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orlenowska komisja chce przeniesienia śledztw w sprawie oświadczenia majątkowego Cimoszewicza

0
Podziel się:

Posłowie orlenowskiej komisji śledczej domagają się odebrania prokuraturze okręgowej w Warszawie śledztw związanych z Włodzimierzem Cimoszewiczem i Anna Jarucką. Komisja - w specjalnej uchwale - kieruje taki wniosek do prokuratorów: generalnego i krajowego.

Za byli wszyscy członkowie komisji oprócz Zbigniewa Witaszka. Chodzi o trzy śledztwa: w sprawie oświadczenia majątkowego Włodzimierza Cimoszewicza; z zawiadomienia komisji śledczej w sprawie fałszywych zeznań marszałka Cimoszewicza i w sprawie nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Prokurator krajowy Karol Napierski powidział, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta wtedy kiedy zapozna się z wnioskim Komisji.
Warszawska prokuratura okręgowa jest przeciwna przekazywaniu gdzie indziej śledztw dotyczących Włodzimierza Cimoszewicza. Jak mówi jej rzecznik, Maciej Kujawski - postępowania są zaawansowane a dowody - bardzo mocne.
Orlenowska Komisja Śledcza spotkała się poza tym z prokuratorami z Łodzi, którzy prowadzą sprawy związane z jej pracami. Na ten temat rozmawiała również z Napierskim.
Posłów interesowały głównie kwestie związane z rzekomym pełnomocnictwem Aleksandra Kwaśniewskiego dla Jana Kulczyka potrzebne do negocjacji z Rosjanami sprawie sprzedaży Rafinerii Gdańskiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)