Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Orliki do remontu. NIK sprawdził flagową inwestycję rządu Donalda Tuska

15
Podziel się:

Flagowy projekt rządu Donalda Tuska wymaga napraw. Niewielkich, ale zawsze. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła w jakim stanie są Orliki.

Donald Tusk na otwarciu jednego z Orlików
Donald Tusk na otwarciu jednego z Orlików (Ostalski/REPORTER)

Flagowy projekt rządu Donalda Tuska wymaga napraw. W większości niewielkich, ale jednak napraw. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła w jakim stanie są Orliki.

Do raportu NIK, z którego wynika, że 60 proc. Orlików wymaga napraw dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". W dokumencie znalazł się niepokojący zapis o tym, że ponad połowa gmin całymi latami nie sprawdzała stanu technicznego obiektów, a resort sportu przyjmował sprawozdania ze świadomością nieprawidłowości

- Dane z opracowania NIK są szokujące – przyznaje w rozmowie z dziennikiem wiceminister sportu w latach 2007-2014 Tomasz Półgrabski. Pozytywem wyłaniającym się z raportu Najwyższej Izby Kontroli jest fakt, że z większości Orlików nadal można korzystać, choć trzeba je doinwestować

Program budowy ponad dwóch i pół tysiąca Orlików w czasach rządów Donalda Tuska kosztował ponad miliard złotych. Już w 2016 r. wiadomo było, że przynajmniej kilkaset z nich wymagało pilnego remontu. Resort sportu nie chciał jednak w nie inwestować i przypominał, że za znalezienie środków odpowiedzialne powinny być przede wszystkim samorządy, które są faktycznymi właścicielami obiektów.

Zobacz także: Zobacz też, na jakie emerytury mogą liczyć młodzi Polacy:
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Swoj
6 lat temu
No nie wiedziałem że NIK jest polityczny WSTYD
ds
6 lat temu
A ja zauważam, że wbrew zakazom, nakazom prośbom - barany jeżdżą na rolkach, rowerach na tartanowych boiskach wielofunkcyjnych, czy boiskach ze sztuczną trawą i mają za nic zakazy, nie inaczej jest na placach zabaw dla przedszkolaków. Dla miejscowej "elyty" to miejsce do picia piwka, palenia fajek - a poniedziałek to sprzątanie po pijaczkach pełno petów, puszek po piwie, zdarzają się pobite butelki. Tak więc stan orlików, szeroko rozumianych jako wielofunkcyjne obiekty sportowe -rekreacyjne sprawdziłbym pod kątem działalności wandali, i pijaczków.
Karol
6 lat temu
Dlaczego orliki udostępnia się prywatnym szkółką piłkarskim za free? Oni biorą pieniądze od uczniów pieniądze na zajęcia a który "trener" ma lepsze układy to ma orlik za darmo. Moę tu znalazły by się pieniądze na remonty i utrzymanie tego typu obiektów.
Czesław
6 lat temu
To jest zaniedbanie celowe PiS, zamiast Orlików strzelnice.
One
6 lat temu
Zaorać!