Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oscary rozdane. Wielki tryumf Firtha

0
Podziel się

Nie było zaskoczenia. Triumfatorem został film Jak zostać królem. Przegranym jest Prawdziwe męstwo.

Oscary rozdane. Wielki tryumf Firtha
(PAP/EPA)
bEiLKJIl

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/ceremonia;wreczenia;oscarow;firth;i;portman;najlepszymi;aktorami,galeria,5050,0.html)Nie było zaskoczenia. Triumfatorem tegorocznych Oscarów został film _ Jak zostać królem _. Przegranym jest _ Prawdziwe męstwo _.

Film o jąkającym się brytyjskim królu zdobył statuetki między innymi w kategoriach Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria dla Toma Hoopera i Najlepszy Scenariusz Oryginalny dla Davida Seidlera. Colin Firth odebrał statuetkę dla Najlepszego Aktora. Sugestywnie zagrał króla Jerzego VI, który zmuszony został zasiąść na tronie, choć nie był do tego przygotowany. Udało mu przezwyciężyć jąkanie. Odbierajac Oscara aktor żartował, że z jego karierą może być teraz już tylko gorzej.

_ - Moja kariera doszła do szczytowego momentu i teraz zacznie opadać. Dziekuje Akademii za cudowne chwile. Zaraz zacznę tańczyć, to będzie dla mnie przyjemne, ale wam się nie będzie podobać - _ mówił Firth odbierając nagrodę.

bEiLKJIn

Oskarowy Czerwony Dywan. Zobacz reportaż telewizji CNN:

Natalie Portman otrzymała Oscara za najlepszą główną rolę kobiecą. Aktorka zagrała w filmie _ Czarny łabędź _ tancerkę, która odkrywa mroczną stronę swej osobowości w czasie pracy nad _ Jeziorem Łabędzim _. Statuetkę wręczał Jeff Bridges, aktorka nie kryła wzruszenia: _ - Bardzo dziękuję wszystkim członkom Akademii, rodzicom, którzy stworzyli mi warunki do pracy w filmie, wspaniałemu zespołowi i przyjeciołom, którzy przyczynili się do wszystkiego co dobre w mojej karierze. Daliście mi siłę i energię, nowych przyjaciół i miłość. Dziękuję stokrotnie. _

W filmie Darrena Aronofsky'ego aktorka wciela się w postać tancerki New York City Ballet. Przygotowując się do głównej roli w balecie Piotra Czajkowskiego, musi wcielić się w w delikatnego Białego i mrocznego Czarnego Łabędzia. Przemiana tożsamości artystki odkrywa przed widzem dramatyzm i cenę, którą musimy zapłacić za wielką karierę.
Amerykańska Akademia Filmowa przyznała swoje nagrody po raz 83.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/37/t133669.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/popkultura/film/roman;gutek;oscary;sa;bez;znaczenia,41,0,784681.html) Roman Gutek: Oscary są bez znaczenia Jedna amerykańska statuetka dla filmu to za mało, a z nagrodami europejskimi wcale nie jest lepiej - mówi Roman Gutek, szef festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/34/133666_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/oscary-2011-przyznaj-wlasna-statuetke-dla-najlepszego-filmu,0,784591.html) Oscary 2011: Przyznaj własną statuetkę dla najlepszego filmu Wręczenie Oscarów już w niedzielę w nocy. O prestiżową statuetkę i tytuł najlepszego walczy w tym roku 10 filmów. Nim jednak poznamy laureata 83 gali macie szansę przyznać własną statuetkę
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t124455.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oscary;2011;kocie;oko;najmodniejsze,33,0,774177.html) Oscary 2011: Kocie oko najmodniejsze Sprawdź, jakie makijaże będą najpopularniejsze na największej filmowej gali na świecie.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/93/t131933.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/popkultura/film/oscary;2011;wszystkie;kobiety;colina;firtha,23,0,772631.html) Oscary 2011: Wszystkie kobiety Colina Firtha Zobacz kto stoi za sukcesem oscarowego faworyta i jakie partnerki oczarował na planie.
bEiLKJIO
wiadomości
KOMENTARZE
(0)