Notowania

pit
02.05.2016 06:47

Ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Spóźnisz się? Kara

Ostatni dzwonek, aby złożyć zeznanie podatkowe. O północy mija termin przekazania rocznego sprawozdania finansowego do właściwego urzędu skarbowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

O północy mija termin przekazania rocznego sprawozdania finansowego do właściwego urzędu skarbowego.

PIT można złożyć osobiście w urzędzie lub wypełnić go i przesłać przez internet, do czego zachęca Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Szczecinie. Wszyscy, którzy chcą uniknąć kolejek przed okienkiem w urzędzie, powinni wybrać e-deklarację lub wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe w skrócie PRF. Korzystając z elektronicznej formy PIT-u jesteśmy pewni, że w wyliczeniach nie popełnimy żadnego błędu, gdyż system samodzielnie weryfikuje nasze obliczenia.

- Podatnicy, którzy się spóźnią i nie złożą dziś PIT-u, muszą liczyć się z karami finansowymi - ostrzega Małgorzata Brzoza. Naliczona kara zależy od kwoty podatku, która nie została wpłacona. Jeżeli jest to suma mniejsza niż pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia, wtedy jest to traktowane jako wykroczenie i naliczana jest grzywna w kwocie 180 złotych. W przypadku większej kwoty niewpłaconej do urzędu, kary mogą być wyższe nawet do kilkunastu milionów.

Zeznanie podatkowe za 2015 rok możemy również wysłać do Urzędu Skarbowego pocztą, tutaj decyduje data stempla pocztowego.

Tagi: pit, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz