Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Patryk Skrzat
|

Oświadczenie majątkowe Małgorzaty Gersdorf. W rok zebrała prawie pół kilograma złota

48
Podziel się

W rok Małgorzata Gersdorf, która pełniła funkcję I prezesa Sądu Najwyższego, zaoszczędziła ok. ćwierć miliona złotych. Zarabiała w tym czasie nie tylko na orzecznictwie.

Prof. Gersdorf najprawdopodobniej nie będzie już kierować Sądem Najwyższym
Prof. Gersdorf najprawdopodobniej nie będzie już kierować Sądem Najwyższym (Jacek Dominski/REPORTER/East news)
bDnnnqet

Małgorzata Gersdorf w 2017 roku często gościła w medialnych doniesieniach. Przede wszystkim za sprawą sporów z władzą. Wystarczy wspomnieć oświadczenie, które napisała do polskich i zagranicznych dziennikarzy.

Zobacz także: Zobacz także. Prof. Gersdorf o reformie sądownictwa: To tragiczna chwila dla wymiaru sprawiedliwości

Nie przeszkodziło jej to jednak w pomnażaniu majątku - zwraca uwagę "Fakt". Na stronie Kancelarii Prezydenta dostępne jest już oświadczenia I prezes Sądu Najwyższego za 2017 r.

bDnnnqev

Czytamy w nim, że prof. Gersdorf posiada 2/3 domu o powierzchni 130 m kw. i jest współwłaścicielką mieszkania o powierzchni 57,8 m kw. Posiada również kilka działek i łąkę.

Ponadto zebrała 437 973 zł, 11 901 euro i 14 361 dolarów. Ma także ponad 2 mln zł w funduszach i ponad 500 tys. w obligacjach.

bDnnnqeB

Co ciekawe, do Gersdorf należy także 0,967 kg złota inwestycyjnego. Rok wcześniej miała go 0,5 kg.

Prof. Gersdorf wykorzystała możliwości, które daje jej posiada. Pensja w Sądzie Najwyższym to ok. 29 tys. zł miesięcznie. I prezes dorobiła także 200 tys. zł za wykłady na Uniwersytecie Warszawskim oraz blisko 60 tys. zł z tytułu praw autorskich za prawnicze publikacje.

Miniony rok był najprawdopodobniej jej ostatnim na tym stanowisku. Nie ma jednak powodów do narzekań. Po przejściu w stan spoczynku należy jej się blisko 19 tys. zł miesięcznie.

bDnnnqeC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnnnqeW
KOMENTARZE
(48)
wojkowa
2 lata temu
W końcu należy do wyjątkowej kasty, która ma odrębną ustawę emerytalną. Tak, tak...spuścizna po PRL, kiedy wybitna kasta klepała to co chcieli towarzysze.
p
2 lata temu
Wszystko spoko, zastanawia mnie dlaczego Uczelnia Wyższa płaci tak wysokie wynagrodzenie dla tej Pani skoro edukacja powinna być darmowa a Studenci pewnie płacą nie małe czesne na te studia, więc pewnie chodzą tam w większości dzieci obecnych dygnitarzy by uzyskać dyplom renomowanej uczelni bo zwykły uzdolniony uczeń nie ma szans ze względów finansowych i tak koło się zamyka. Nauka powinna być darmowa a wykłady na takich uczelniach przez znane osoby powinny być symbolicznie opłacane bo jednak wykładać do też prestiż i uznanie wykładowcy na jakieś znanej uczelni..... Co najmniej tak mi się wydaje....
Zuza
2 lata temu
Pracowała zarabiała ma prawo mieć majątek. Nie rozumiem tylko dlaczego należy się tak wysoka emerytura. Kiedy ok. 300 tyś emerytów żyje na skraju ubóstwa.
bDnnnqeX
leonek_king
2 lata temu
coś mi nie pasi… Pani G. kupiła w roku 2017 ok. 150 uncji złota. Przy cenie ok. 1300 dolarów za oz. daje nam 195 tys dolarów czyli ok. 600 tyś zł. A jakie były przychody za rok 2017???? 608 tyś zł czyli na życie wydała 8 tyś zł co daje 666 zł miesięcznie......
Alek71
2 lata temu
Nazwisko mówi samo za siebie.
...
Następna strona