Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Oświadczenie majątkowe Małgorzaty Gersdorf. W rok zebrała prawie pół kilograma złota

49
Podziel się:

W rok Małgorzata Gersdorf, która pełniła funkcję I prezesa Sądu Najwyższego, zaoszczędziła ok. ćwierć miliona złotych. Zarabiała w tym czasie nie tylko na orzecznictwie.

Prof. Gersdorf najprawdopodobniej nie będzie już kierować Sądem Najwyższym
Prof. Gersdorf najprawdopodobniej nie będzie już kierować Sądem Najwyższym (Jacek Dominski/REPORTER/East news)

Małgorzata Gersdorf w 2017 roku często gościła w medialnych doniesieniach. Przede wszystkim za sprawą sporów z władzą. Wystarczy wspomnieć oświadczenie, które napisała do polskich i zagranicznych dziennikarzy.

Zobacz także: Zobacz także. Prof. Gersdorf o reformie sądownictwa: To tragiczna chwila dla wymiaru sprawiedliwości

Nie przeszkodziło jej to jednak w pomnażaniu majątku - zwraca uwagę "Fakt". Na stronie Kancelarii Prezydenta dostępne jest już oświadczenia I prezes Sądu Najwyższego za 2017 r.

Czytamy w nim, że prof. Gersdorf posiada 2/3 domu o powierzchni 130 m kw. i jest współwłaścicielką mieszkania o powierzchni 57,8 m kw. Posiada również kilka działek i łąkę.

Ponadto zebrała 437 973 zł, 11 901 euro i 14 361 dolarów. Ma także ponad 2 mln zł w funduszach i ponad 500 tys. w obligacjach.

Co ciekawe, do Gersdorf należy także 0,967 kg złota inwestycyjnego. Rok wcześniej miała go 0,5 kg.

Prof. Gersdorf wykorzystała możliwości, które daje jej posiada. Pensja w Sądzie Najwyższym to ok. 29 tys. zł miesięcznie. I prezes dorobiła także 200 tys. zł za wykłady na Uniwersytecie Warszawskim oraz blisko 60 tys. zł z tytułu praw autorskich za prawnicze publikacje.

Miniony rok był najprawdopodobniej jej ostatnim na tym stanowisku. Nie ma jednak powodów do narzekań. Po przejściu w stan spoczynku należy jej się blisko 19 tys. zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
PRZEUJ
3 lata temu
"..Prof. Gersdorf wykorzystała możliwości, które daje jej posiada." Biedusia taka posiada to wycin nie liada. Jak to śmigało w latach 70's na zrupowania Młodzieży Komunistycznej do NRD (tam były dzieci prominentów komuchów z Polski i ZSRR). To szkolona przez Gierka : ), jak Merkel przez Helmuta Kohla... .
kasta
4 lata temu
Jeżeli taka zdolna i wydajna zarabia 10-krotnie więcej od pracownika przemysłowego, niech się zmierzy z takim pracownikiem, niech pójdzie do kopalni i wyfedruje pięć razy więcej węgla od przeciętnego górnika, niech wypróbuje swoje umiejętności w budownictwie i wybuduje pięć razy więcej mieszkań lub domów niż pracownik budowlany, a może ma wybitny umysł, niech wykona kilka razy szybciej niż inżynier projekt domu, silnika do samochodu czy pralki automatycznej. Jak wytłumaczyć tak wysokie wynagrodzenia ludzi, którzy nic nie produkują, nic nie wytwarzają, a pobierają taką kasę tylko dlatego, bo kasta tak sobie ustaliła. To jest niedorzeczne, nie logiczne i niesprawiedliwe i woła o pomstę do nieba.
mnb
4 lata temu
zarobiła nic za darmo nie dostała - a zawiść i zazdrość złodziei jest ogromna
Piotr Bohatyr...
4 lata temu
Józef Piłsudski wiedziałby co z tą panią zrobić. Miejsce w więzieniu na oddziale geriatrii, w Berezie Kartuzkiej, bez wątpienia byłoby dla niej odpowiednim miejscem do końca życia.
edek
5 lata temu
W porównaniu do Mateusza to bida z nędzą !!!
...
Następna strona