Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 16:07

Oświadczenie Eureko nt. szkód poniesionych w Polsce

Eureko rozpocznie gromadzenie dokumentów mających określić wysokość odszkodowania za szkody, jakie poniosło w naszym kraju. Wysokość odszkodowania zostanie wyliczona przez ekspertów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj Polska przegrała spór przed Trybunałem Arbitrażowym ze spółką Eureko w sprawie prywatyzacji PZU. O konsekwencjach orzeczenia dla Polski Trybunał ma zdecydować później. Trybunał uznał, że Polska naruszyła zapisy umowy z Holandią o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji.
Z przesłanego IAR oświadczenia wynika, że Eureko analizuje obecnie orzeczenie Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego. Wstępną reakcją jest ogrome zadowolenie.
Przedstawiciele spółki są świadomi, że wyrok Sądu Arbitrażowego stanowiący o tym, iż Skarb Państwa niewystarczająco chronił inwestycje Eureko, rodzi różnorakie konsekwencje dla Polski, między innymi finansowe.
Eureko dodało, że "pozostaje otwarte na wszelki dialog oraz propozycje polskiego Skarbu Państwa". Wyrok Sądu Arbitrażowego nie zamyka drzwi do dalszych rozmów - pod warunkiem, że będą one uwzględniać aktualne uwarunkowania i obecną pozycję obu stron.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz