Notowania

Polska dostanie 25 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół. Jesteśmy w czołówce beneficjentów UE

Polskie szkoły na programach unijnych zyskują krocie. W wykorzystaniu unijnych funduszy do propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci jesteśmy w europejskiej piątce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters / GYS/REPORTER/EAST NEWS)
Polska jest wśród liderów wykorzystania programów UE dla szkół.

Udział w unijnych programach dotyczących wprowadzania do szkół owoców, warzyw i mleka jest dobrowolny. W całej Unii w tym roku szkolnym z skorzysta niego 30 mln uczniów –pisze RMF 24.

Polska jest wśród liderów wykorzystania programów UE. W kwestii pozyskanych pieniędzy na owoce i warzywa w szkołach wyprzeda nas tylko Francja, która otrzyma 17 mln euro. Polska wywalczyła o 6 mln mniej, ale i tak deklasuje pozostałych członków UE.

*Zobacz również: * *Polacy wolą krajowe owoce: *

W przypadku programu promującego piecie mleka zajmujemy 5. pozycję w Europie. W jego ramach dostaniemy 14 mln euro - zaznacza RMF 24. Tu większe pieniądze zdobyły tylko Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania – wylicza portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ue, unia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

Leon Z.Pracuję w szkole. Żywienie dzieci wygląda tak ,że zlikwidowano stołówki ze zdrowym i smacznym jedzeniem. Zamiast tego mamy catering w śmierdzących … Czytaj całość

04-09-2018

Prawienormalny.Polskie szkoły na programach unijnych zyskują krocie. To teraz Unia jest OK? A jak sąd unijny coś ustali to nie?

04-09-2018

OlaUnia nic nie daje!!! Po prostu zapewnia sobie byt dla swoich produktów. Dobre polskie owoce i warzywa jadą na Zachód, a do nas będzie sprowadzało się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)