Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Polska dostanie 25 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół. Jesteśmy w czołówce beneficjentów UE

11
Podziel się:

Polskie szkoły na programach unijnych zyskują krocie. W wykorzystaniu unijnych funduszy do propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci jesteśmy w europejskiej piątce.

Udział w unijnych programach dotyczących wprowadzania do szkół owoców, warzyw i mleka jest dobrowolny. W całej Unii w tym roku szkolnym z skorzysta niego 30 mln uczniów –pisze RMF 24.

Polska jest wśród liderów wykorzystania programów UE. W kwestii pozyskanych pieniędzy na owoce i warzywa w szkołach wyprzeda nas tylko Francja, która otrzyma 17 mln euro. Polska wywalczyła o 6 mln mniej, ale i tak deklasuje pozostałych członków UE.

*Zobacz również: * *Polacy wolą krajowe owoce: *

W przypadku programu promującego piecie mleka zajmujemy 5. pozycję w Europie. W jego ramach dostaniemy 14 mln euro - zaznacza RMF 24. Tu większe pieniądze zdobyły tylko Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania – wylicza portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

unia
wiadomości
KOMENTARZE
(11)
Jacek
4 lata temu
Bardzo dobrze ale.... Kupowanie w przetargach najtańszych produktów Rozdawanie na siłę produktów których dzieci nie jedzą Pakowanie np pociętych marchewek w najtańsze opakowania i kiszenie tego przez wiele godzin Mocno zaprzecza bardzo dobrej inicjatywie A może by tak zdrowy ekologiczny np obiad dla wszystkich dzieci :)
gw
4 lata temu
Mleko, jogurty jeszcze ok, dzieciaki dość chętnie piją, gorzej jak im się wciska kefir, czasami na okrągło. Ale te warzywa i owoce to w szkołach porażka. Dzieciaki zamiast dostawać je regularnie, dostają 2 razy w tygodniu (czasami tylko raz) to co jest przeznaczone na cały tydzień. Na dodatek paczkowane warzywa nie zawsze są najświeższe np. podgnita papryka, albo cuchnąca kalarepa. Dostawcy nie zawsze dobrze wywiązują się z tej pracy, niestety. A przecież dostarczają warzywa dzieciom a nie zwierzętom. Jak zwykle organizacja leży.
Prawienormaln...
4 lata temu
Polskie szkoły na programach unijnych zyskują krocie. To teraz Unia jest OK? A jak sąd unijny coś ustali to nie?
Ola
4 lata temu
Unia nic nie daje!!! Po prostu zapewnia sobie byt dla swoich produktów. Dobre polskie owoce i warzywa jadą na Zachód, a do nas będzie sprowadzało się unijny chemiczny syf. Niestety odbije się to na zdrowiu naszych dzieci. Ale większość Polaków i tak będzie zadowolona, bo przecież dają...
nefc
4 lata temu
A kulawy z kk chcą nas z unii wyprowadzić