Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ożywienie gospodarcze w Polsce? Na razie tylko w statystyce

0
Podziel się:

- Realną poprawę swoich finansów Polacy odczują dopiero w drugiej połowie przyszłego roku i w 2015 roku - uważa ekonomistka Monika Kurtek.

Ożywienie gospodarcze w Polsce? Na razie tylko w statystyce
(Edyta Strzelec/Reporter)
bEsrrwjp

Poprawę sytuacji gospodarczej Polacy odczują najwcześniej za rok - uważa ekonomistka Monika Kurtek. Wprawdzie od pewnego czasu pojawiają się coraz lepsze dane ekonomiczne, ale poprawa jest zbyt mała, abyśmy odczuli ją we własnych kieszeniach.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek podkreśla, że najbardziej oczekiwana jest poprawa sytuacji na rynku pracy:

- _ Tutaj zawsze będziemy mieli pewne opóźnienie w stosunku do statystyk, które będzie publikował GUS. Zakładam, że druga połowa 2014 roku to będzie ten czas, kiedy gospodarstwa domowe rzeczywiście wyraźniej zaczną odczuwać przede wszystkim poprawę swojej sytuacji finansowej. To dla tego, że między innymi zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw powinno zacząć się zwiększać. Być może również płace będą nam rosnąć szybciej, niż jest to w chwili obecnej _ - uważa ekspert.

bEsrrwjr

Lepsze nastroje polskich rodzin będą widoczne przede wszystkim w danych o sprzedaży detalicznej:

- _ W ślad za poprawą sytuacji finansowej, również nasze wydatki powinny zacząć się zwiększać. Już teraz widać, że skłonność do konsumpcji rośnie, natomiast musimy jeszcze poczekać, żeby to się zmaterializowało _ - twierdzi Monika Kurtek.

Ekonomiści prognozują, że szanse na większe ożywienie w gospodarce pojawią się dopiero po 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy masowo kupują grunty od państwa Agencja oferuje działki, których powierzchnia jest taka jak średnia gospodarstwa w danym województwie.
Coraz więcej pracy do wzięcia. Sprawdź, gdzie jej szukać Mimo że drastycznie wzrosła liczba upadłości firm, są oznaki, że to ostatni tak ciężki rok.
Bezrobocie w Polsce spada już szósty miesiąc z rzędu GUS podał najnowsze dane. Zaskoczyła zarówno bezrobocie, jak i sprzedaż detaliczna.
bEsrrwjS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)