Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PAH zebrał milion dla ofiar tajfunu na Filipinach

0
Podziel się:

Pomoc będzie skupiać się wokół trzech głównych potrzeb - wody, żywności i schronienia dla poszkodowanych.

PAH zebrał milion dla ofiar tajfunu na Filipinach
(PAP/EPA)
bEEIWxZx

Milion złotych przekazali Polacy na konta Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz poszkodowanych przez tajfun Haiyan na Filipinach.

Na wyspy wyrusza dziś misja PAH. Maria Łukowska dotrze w sobotę do stolicy Filipin, Manili. Stamtąd wraz ze współtowarzyszką wyprawy będzie prowadzić rozpoznanie potrzeb.

Wysłanniczka PAH zaznacza, że pomoc będzie skupiać się wokół trzech głównych potrzeb - wody, żywności i schronienia dla poszkodowanych. Konkretne produkty będą dostarczane potrzebującym w porozumieniu z misją ONZ, która koordynuje pomoc na rzecz Filipin , płynącą z całego świata.

bEEIWxZz

_ - Jadąc tam stajemy się częścią grupy organizacji pozarządowych działających w różnych sektorach pomocy _ - zaznacza Maria Łukowska. Jak dodaje, na Filipinach nadal są regiony, gdzie nie dotarła jeszcze żadna pomoc i tam właśnie chcą pojechać wysłanniczki PAH.

_ - Wiem, że to będzie bardzo ciężka podróż, ale mamy nadzieję, że uda nam się do tych ludzi dotrzeć i pomóc choć jednej takiej wiosce _ - powiedziała Maria Łukowska Polska Akcja Humanitarna nadal zbiera wpłaty na pomoc poszkodowanym Filipińczykom.

Można je przekazywać przez klub PAH SOS lub bezpośrednio na konto pomocowe Polskiej Akcji Humanitarnej. Informacje o tym znajdują się na stronie internetowej organizacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Można zbierać na ofiary tajfunu na Filipinach Zbiórki prowadzą: PCK, Polska Akcja Humanitarna i Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych Na Rzecz Dzieci.
Najnowszy bilans tajfunu na Filipinach Szacuje się, że po przejściu wyjątkowo silnego tajfunu dach nad głową straciło prawie 600 tysięcy osób. Liczba zabitych to blisko 4,5 tysiąca.
Zbierają pieniądze na rzecz ofiar na Filipinach PAH zamierza wykorzystać zebrane pieniądze na wsparcie w zakresie zapewniania wody, żywności, środków medycznych oraz schronienia.
bEEIWyaa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)