Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palestyński premier wycofał swoją dymisję

0
Podziel się:

Przez dwie godziny siedział i rozmawiał z prezydentem Mahmudem Abbasem. Zażądał wyraźnego określenia kompetencji.

Rami Hamdallah
Rami Hamdallah (PAP/EPA/ALAA BADARNEH)

Rami Hamdallah, zaprzysiężony na to stanowisko przed dwoma tygodniami, po spotkaniu z prezydentem Mahmudem Abbasem wycofał swą dymisję, złożoną dzień wcześniej - poinformowała AFP, powołując się na wysokiego przedstawiciela władz.

_ - Hamdallah rozmawiał z prezydentem Abbasem dwie godziny w jego siedzibie w Ramallah i poinformował go o decyzji w sprawie wycofania dymisji _ - sprecyzowało to źródło.

Wyjaśniło, że Hamdallah zażądał _ wyraźnego określenia kompetencji jego samego jako szefa rządu i dwóch wicepremierów, aby uniknąć konfliktów i uzurpowania władzy _.

Hamdallah, akademik bez żadnego doświadczenia politycznego, zgłosił rezygnację, sfrustrowany koniecznością podziału władzy z dwoma wicepremierami, uważanymi za ludzi Abbasa. Dymisja, wycofana 24 godziny później, świadczy o głębokim kryzysie politycznym w Autonomii Palestyńskiej - zwracają uwagę komentatorzy.

Głównym punktem spornym były uprawnienia, jakie Abbas przyznał wicepremierowi Mohammedowi Mustafie, przewodniczącemu Palestyńskiego Funduszu Inwestycyjnego; chodzi o podpisywanie porozumień w Bankiem Światowym, co wcześniej leżało w gestii Salama Fajada, poprzednika Hamdallaha - poinformowało źródło zbliżone do obecnego premiera.

Fajad ustąpił ze stanowiska premiera w kwietniu. Wykształcony w USA ekonomista był postrzegany jako zbyt niezależny; ostatnio jego stosunki z prezydentem były napięte.

Czytaj więcej w Money.pl
Kim jest nowy premier Palestyny? Rami Hamdallah jest politykiem umiarkowanym i pragmatykiem - informują izraelskie media.
Był premierem dwa tygodnie. Zrezygnował Hamdallah podjął nieoczekiwaną decyzję z powodu _ sporu na temat jego kompetencji _.
Premier wycofał komunikat. Był za łagodny Powodem miał być ton zbyt pojednawczy pod adresem Palestyńczyków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)