Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot: "Niech Miller i Piechociński wykluczą przyszłą koalicję z PiS"

0
Podziel się

Janusz Palikot dodał, że Rada upoważniła go też do rozmów na temat tworzenia nowej partii.

Palikot: "Niech Miller i Piechociński wykluczą przyszłą koalicję z PiS"
(Reporter Poland)
bErQETpN

Janusz Palikot dodał, że Rada upoważniła go też do rozmów na temat tworzenia nowej partii. W Sejmie obradowała Rada Polityczna Ruchu Palikota. Szef tej partii Janusz Palikot poinformował po posiedzeniu, że gremium przyjęło dwie uchwały.

Jedna z nich wzywa liderów SLD Leszka Millera i PSL Janusza Piechocińskiego do publicznej deklaracji, że nie wejdą w przyszłości w koalicję z PiS. Według polityka Ruchu to bardzo ważne, bo _ wielu ludzi w Polsce zaczyna się martwić tym, że PiS mógłby wrócić do władzy _.

_ - Ja, Janusz Palikot i moje środowisko polityczne nie zawiąże nigdy koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. I oczekuję tego samego od Leszka Millera, od Janusza Piechocińskiego _ - oświadczył lider Ruchu.

bErQETpP

Palikot poinformował też, że sobotnia Rada Polityczna przyjęła uchwałę upoważniającą go - jako szefa RP - do rozmów z innymi formacjami o tworzeniu nowej partii i przygotowanie w związku z tym odpowiednich zmian w statucie Ruchu. Podkreślił, że uchwała została przyjęta jednomyślnie.

Kilka dni temu Palikot ogłosił, że na październikowym zjeździe RP powstanie nowe centrolewicowe ugrupowanie. W piątek mówił, że zwróci się do Rady Politycznej, by udzieliła mu mandatu do sfinalizowania rozmów z formacjami zainteresowanymi tworzeniem nowej partii - wymienił w tym kontekście m.in. Partię Demokratyczną, Rację Polskiej Lewicy oraz stowarzyszenie Marka Siwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Na polskiej scenie będzie nowa partia? Ruch Palikota obradował na posiedzeniu Rady Politycznej. Przyjęto m.in. uchwałę dotyczącą tworzenia nowej partii.
Zaskakujące wyniki sondażu. PO odrabia straty Według przedstawicieli CBOS, wyniki sondażu świadczą o _ stanie chwiejnej równowagi _ na scenie politycznej.
Prezes PiS bije w Polskie Stronnictwo Ludowe Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił koalicyjnemu PSL, że reprezentuje interesy "niewielkich, wpływowych, zamożnych" grup, podczas gdy PiS broni interesów polskiej wsi.
bErQETqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)