Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Panama Papers. Rosja druga po Chinach pod względem liczby firm w rajach podatkowych

0
Podziel się:

Z informacji, którymi dysponuje portal Gazieta.ru wynika, że 2229 obywateli Federacji Rosyjskiej zarejestrowało w rajach podatkowych 7319 firm. W niechlubnym rankingu Rosja zajmuje drugie miejsce po Chinach.

Panama Papers. Rosja druga po Chinach pod względem liczby firm w rajach podatkowych
(East News)

Ponad 2 tysiące Rosjan założyło firmy w rajach podatkowych. Informację na ten temat opublikował portal Gazieta.ru, powołując się na tak zwane "panamskie dokumenty". Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych przygotowało kolejną porcję danych na ten temat.

Z informacji, którymi dysponuje portal Gazieta.ru wynika, że 2229 obywateli Federacji Rosyjskiej zarejestrowało w rajach podatkowych 7319 firm. W niechlubnym rankingu Rosja zajmuje drugie miejsce po Chinach, których obywatele zarejestrowali aż 9 tysięcy firm. Na trzecim miejscu są Stany Zjednoczone. Amerykanie mają w rajach podatkowych 4,5 tys. firm.

Wcześniej rosyjskie media informowały, że wśród osób, które unikały płacenia podatków we własnym kraju są znajomi prezydenta Rosji Władimira Putina. Dziennikarze śledczy policzyli, że do rajów podatkowych wyprowadzono z Rosji łącznie ponad 1 bilion dolarów.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)