Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo traci miliony na przemycie

0
Podziel się:

Policjanci w I połowie 2008 r. przechwycili ponad 87 tys. litrów spirytusu i 29 mln papierosów.

Państwo traci miliony na przemycie
(PAP/ Lech Muszyński)

Policjanci w pierwszej połowie 2008 r. przechwycili ponad 87 tys. litrów nielegalnego spirytusu i 29 mln przemyconych papierosów.

Według policji, przestępcy zajmujący się tymi procederami narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 12,5 mln złotych.

Jak powiedziała Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, wśród zabezpieczonego alkoholu były również _ trunki _ podrabiane w Polsce. Do produkcji tego typu _ wódek _ szajki wykorzystują m.in. rozpuszczalniki spirytusowe czy płynne podpałki do grilla.

_ Taki alkohol może być trucizną, a jego spożywanie może prowadzić nawet do śmierci. Dlatego apelujemy, aby alkohol kupować tylko w sprawdzonych sklepach, a nie na bazarach i targowiskach _ - powiedziała Hamelusz.

Funkcjonariusze od stycznia do czerwca br. roku zabezpieczyli także prawie 29 milionów papierosów, czyli ok. 1 mln 450 tys. paczek bez polskich znaków akcyzy.

_ Z naszych szacunków wynika, że przestępcy zajmujący się nielegalnym obrotem papierosami i alkoholem narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 12,5 miliona zł _ - powiedziała Hamelusz.

Policja łapie przestępców

W maju w Tczewie ujęto 48-letniego Axela L., którego gang - jak ustalili policjanci - mógł przemycić z fabryk na Litwie, Łotwie i Estonii do zachodnich krajów Unii Europejskiej 62 mln papierosów różnych marek.

W lipcu, tym razem w Niemczech, ale przy współpracy z polskim CBŚ, zatrzymano Józefa S. Mężczyzna _ kontrolował _ w krajach Europy zachodniej dystrybucję papierosów przemycanych ze wschodu przez Polskę.

Wcześniej wpadli jego współpracownicy - w sumie 27 osób. Funkcjonariusze przejęli też TIR-a wyładowanego papierosami bez znaków akcyzy.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)