Notowania

kryzys w grecji
30.08.2011 18:43

Papandreu "poszukiwany za wyprzedawanie Grecji"

Młodzi Grecy chcieli zaprotestować przeciwko rządowym planom prywatyzacyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policy Network/CC/Flickr)

Dwóch młodych mężczyzn zostało oskarżonych o nielegalne rozklejanie w Salonikach, na północy Grecji, plakatów stylizowanych na listy gończe za premierem Jeorjosem Papandreu - poinformowali przedstawiciele miejscowego sądu.

Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat rozwieszali plakaty z wizerunkiem Papandreu opatrzonym podpisem: _ Poszukiwany przez naród grecki za wyprzedawanie Grecji _.

Młodzi Grecy chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko rządowym planom prywatyzacyjnym, które mają przynieść około 50 mld euro do budżetu ciężko zadłużonego kraju. Sprawcy zostali postawieni w stan oskarżenia i oczekują na proces na wolności.

Rozwieszanie plakatów w miejscach publicznych nie jest w Grecji poważnym wykroczeniem i dlatego prawo w tym zakresie bardzo rzadko bywa egzekwowane. W greckich miastach jest bardzo dużo nielegalnych plakatów politycznych lub reklamowych.

Więcej na temat kryzysu w Grecji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t148160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;grecji;albo;wszystko;zmienimy;albo;stracimy;kraj,142,0,858766.html) Premier Grecji: Albo wszystko zmienimy, albo stracimy kraj Parlament w Atenach udzielił wotum zaufania rządowi premiera Jeorjosa Papandreu. Oznacza to, że reformy mają szanse na wdrożenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t140157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;na;ulicach;przeciw;prywatyzacji,227,0,841187.html) Grecy na ulicach. Przeciw prywatyzacji Około 300 pracowników greckiej firmy telekomunikacyjnej OTE zablokowało ulicę przed siedzibą przedsiębiorstwa w centrum Aten.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;grecji;znow;obnizony;jest;juz;najnizszy;na;swiecie,100,0,882020.html) Pogrążą Grecję? Najgorsza na świecie Agencja Standard & Poor's znowu obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Grecji.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz