Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.04.2005 11:36

Papież Benedykt XVI dziękuje dziennikarzom

Kwadrans trwało spotkanie papieża Benedykta XVI z przedstawicielami mediów. W watykańskiej auli Pawła VI zgromadziło się kilka tysięcy dziennikarzy, fotoreporterów i ich rodziny. W krótkim przemówieniu, wygłoszonym po włosku, angielsku i niemiecku, Benedykt XVI podkreślił, że to spotkanie to dla niego wielka przyjemność i podziękował dziennikarzom za to, co uczynili dla Stolicy Apostolskiej i Kościoła Katolickiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kwadrans trwało spotkanie papieża Benedykta XVI z przedstawicielami mediów. W watykańskiej auli Pawła VI zgromadziło się kilka tysięcy dziennikarzy, fotoreporterów i ich rodziny.

W krótkim przemówieniu, wygłoszonym po włosku, angielsku i niemiecku, Benedykt XVI podkreślił, że to spotkanie to dla niego wielka przyjemność i podziękował dziennikarzom za to, co uczynili dla Stolicy Apostolskiej i Kościoła Katolickiego.

Papież mówił, że dzięki pracy ludzi mediów w ostatnich tygodniach uwaga całego świata była zwrócona na Watykan, a wydarzenia mogli śledzić również wierni, żyjący daleko od Rzymu.

Benedykt XVI podkreślił, że Jan Paweł Drugi był mistrzem dialogu prowadzonego za pośrednictwem mediów a on nadal pragnie ten dialog prowadzić.

Wezwał też dziennikarzy, by przede wszystkim służyli prawdzie, a gdyby mieli wątpliwości - opowiedzi szukali w modlitwie.

Zapewnił też, że będzie sie modlił za dziennikarzy i pobłogosławił ich i ich rodziny.

Spotkanie zakończyła modlitwa "Ojcze nasz".

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz