Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.04.2005 10:49

Papież Benedykt XVI odprawia Mszę Świętą inaugurujacą jego potyfikat

Papież Benedykt XVI celebruje na placu świętego Piotra Mszę inaugurującą jego pontyfikat. Uczestniczy w niej około pół miliona ludzi. Wierni powitali oklaskami i okrzykami papieża, który wraz z kardynałami przyszedł na Plac w procesji od grobu świętego Piotra.

Podziel się
Dodaj komentarz

Papież Benedykt XVI celebruje na placu świętego Piotra Mszę inaugurującą jego pontyfikat. Uczestniczy w niej około pół miliona ludzi.

Wierni powitali oklaskami i okrzykami papieża, który wraz z kardynałami przyszedł na Plac w procesji od grobu świętego Piotra. Benedykt XVI ma na sobie ornat, w którym Jan Paweł Drugi celebrował uroczystości Wielkiego Jubileuszu roku 2000-go.

Msza jest odprawiana po łacinie. Fragmenty Pisma świętego odczytano po angielsku i hiszpańsku, a Ewangelię odczytali po łacinie i odśpiewali po grecku duchowni obu rytów.

Podczas Mszy Benedykt XVI otrzyma insygnia władzy papieskiej: paliusz, czyli biały, wełniany pas z wyhaftowanymi sześcioma krzyżami oraz Pierścień Rybaka. Tradycyjny hołd, składany papieżowi przez wszystkich kardynałów, zostanie zastąpiąny hołdem trzech kardynałów, przedstawicieli biskupów, księży oraz świeckich.

Na uroczystości inauguracji pontyfikatu przybyło około 200 szefów państw i rządów z całego świata. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz