Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież i szef EBC zmartwieni kryzysem w Europie

0
Podziel się:

Szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi życzy sukcesu uczestnikom unijnego szczytu i powodzenia w negocjacjach.

Papież i szef EBC zmartwieni kryzysem w Europie
(PAP/EPA)
bELkRAsB

Szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi (na zdj.) życzy sukcesu uczestnikom unijnego szczytu i powodzenia w negocjacjach. Podczas konferencji po posiedzeniu Rady EBC Mario Draghi odniósł się do oczekiwań przed rozpoczynającym się wieczorem szczytem w Brukseli. Jak podkreślił, ma nadzieję na postęp w rozmowach i osiągnięcie porozumienia.

_ - Oczywiście jestem optymistą, bo chcę, aby udało się coś osiągnąć. Jest bardzo ważne, aby ten szczyt przyniósł postęp. Oczywiście mnie jest łatwo to mówić, ale myślę, że nie powinniśmy rezygnować z oczekiwania dużego postępu w zakresie ustalania wspólnych reguł podatkowych. Więc w imieniu Europejskiego Banku Centralnego życzę wszystkim przywódcom wszystkiego najlepszego _- powiedział.

Mario Draghi podkreślił, że wszelkie porozumienia muszą być w zgodzie z obowiązującymi traktatami i, choć to trudne, nie należy szukać dróg na skróty omijających prawo.

bELkRAsD

Podczas dzisiejszego posiedzenia EBC obniżył główną stopę procentową o ćwierć punktu procentowego do poziomu 1 procent, co tylko na chwilę poprawiło nastroje inwestorów. EBC zaoferował też bankom możliwość zaciągania trzyletnich pożyczek tak dużych, jak tego potrzebują.

Papież zmartwiony kryzysem prosi o łaskęTakże dziś Benedykt XVI modlił się dziś o nadzieję i wsparcie dla Włoch, Europy i świata w trudnych chwilach kryzysu. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na Plac Hiszpański w Rzymie, by modlić się przed figurą Matki Bożej.

- Podczas tradycyjnego spotkania modlitewnego przed statuą Benedykt XVI powiedział: _ - Lud Boży zwraca się do swej Niebieskiej Matki i prosi Ją o pomoc; prosi o nią, ażeby towarzyszyła Ona marszowi wiary, ażeby zachęcała do zaangażowania chrześcijańskiego życia i ażeby udzieliła wsparcia nadziei _.

_ Potrzebujemy jej nade wszystko w tym momencie tak trudnym dla Włoch, dla Europy, dla licznych stron świata. Niech Maryja pomoże nam zobaczyć, że za zasłoną mgły, która zdaje się otaczać rzeczywistość, jest światło. Dlatego i my, zwłaszcza w to święto, nie przestajemy prosić z synowską ufnością o Jej pomoc _ - mówił papież.

bELkRAsJ
Czytaj więcej o kryzysie w Unii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t191382.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;albo;interwencja;ebc;albo;katastrofa,41,0,971049.html) Rostowski znów straszy wojną. Nigdy nie było tak źle _ Strefa euro nie zrobiła dość, by powstrzymać aktualny kryzys _ - ocenił minister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t180334.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/euforia;na;rynkach;potrwa;chwile;a;w;listopadzie;,13,0,953357.html) Euforia na rynkach potrwa chwilę. A w listopadzie... Unijny szczyt nie odmieni na dobre sytuacji na rynkach. Zobacz prognozy analityków dla giełdy i złotego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;szczyt;kryzysowy;ue;sygnalem;dla;euro,232,0,939496.html) Merkel: To będzie jasny sygnał. Potem decyzje Szczyt poświęcony zadłużeniu Unii Europejskiej ma przynieść poważne decyzje.
bELkRAte
KOMENTARZE
(0)