Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Partia szachów z wojewodą i wieża ratuszowa na aukcji WOŚP

0
Podziel się

Na Dolnym Śląsku można też licytować pobyt w więzieniu oraz rękawice bokserskie z autografem Krzysztofa Diablo Włodarczyka.

Partia szachów z wojewodą i wieża ratuszowa na aukcji WOŚP
(PAP/Marcin Bielecki)
bCZLsFSd

Partia szachów z wojewodą, jednodniowy certyfikat własności wieży ratuszowej w Świdnicy oraz pobyt w więzieniu można wylicytować podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Dolnym Śląsku.

Jak poinformował rzecznik prasowy wrocławskiego sztabu WOŚP Maciej Łomnicki, w stolicy Dolnego Śląska koncert finałowy rozpocznie się już o godz. 12.00, a na Rynku będzie można zobaczyć m.in. grupy ratownicze z psami oraz pojazdy wojskowe. Na scenie wystąpią m.in. zespoły Power of Trinity, MADI oraz Ania Wyszkoni.

_ - Nowością podczas tego finału będzie bicie rekordu w piciu tranu na świeżym powietrzu. Aktualny rekord należy do Krakowa i wynosi 2600 osób. Tym razem do rywalizacji oprócz Wrocławia i Krakowa staną również Warszawa i Poznań _ - dodał Łomnicki.

Na tegorocznych aukcjach WOŚP będzie można wygrać m.in. partię szachów z woj. dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą, tablicę z przejścia granicznego usuniętą z granicy polsko-niemieckiej w momencie wejścia Polski do strefy Schengen i rękawice bokserskie z autografem Krzysztofa _ Diablo _ Włodarczyka.

bCZLsFSf

W Świdnicy ma aukcję wystawiona została odbudowana wieża ratuszowa, która ma niemal 60 m wysokości i 10 kondygnacji. _ Zwycięzca będzie mógł władać wieżą w wybrany poniedziałek 2013 r. Do jego dyspozycji będzie m.in. otwarty taras widokowy, z którego można oglądać panoramę miasta _ - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdnicy Stefan Augustyn.

Z kolei w Gryfowie Śląskim na aukcję wystawiony zostanie jednodniowy pobyt w zakładzie karnym, a w Legnicy będzie można wylicytować m.in. turniejową sukienkę tenisistki Karoliny Woźniacki oraz jednodniowy pobyt w bazie wojskowej 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 21. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu medycznego ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów.

bCZLsFSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)