Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Paryscy taksówkarze blokują dojazd do stolicy

0
Podziel się:

Protestujący taksówkarze obawiają się konkurencyjności kierowców operujących na trasach łączących lotniska z największymi hotelami Paryża.

Paryscy taksówkarze blokują dojazd do stolicy
(Wojciech Franus/REPORTER)

Paryscy taksówkarze blokują od rana dojazd do stolicy. Przyczyną ich protestu jest konkurencja ze strony niezrzeszonych kierowców oferujących lepsze usługi.

Z podparyskich lotnisk - Roissy Charles de Gaulle i Orly można się tylko dostać pod miejskimi kolejkami - przejazd samochodem jest praktycznie niemożliwy, gdyż drogę blokują posuwający się w ślimaczym tempie taksówkarze.

Największe utrudnienia są na ruchliwych odcinkach autostrad prowadzących do stolicy oraz na biegnącej dookoła miasta obwodnicy gdzie tworzą się gigantyczne korki.

Taksówkarze obawiają się konkurencyjności kierowców operujących na trasach łączących lotniska z największymi hotelami Paryża. Ich usługi są znacznie sprawniejsze, szybsze i tańsze niż tradycyjnych taksówkarzy paryskich, którzy do tego w większości nie grzeszą uprzejmością.

Protestujący już osiągnęli swoje. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych zapowiedział, że od 1 stycznia przyszłego roku usługi świadczone przez niezależnych kierowców będą nielegalne gdyż są, jak to ujął, przejawem nielojalnej konkurencyjności wobec taksówkarzy i nie gwarantują bezpieczeństwa pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/m40496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strajk;taksowkarzy;we;francji;dopieli;swego,116,0,1478004.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rząd spełni żądania taksówkarzy Francuski rząd ustąpił dzisiaj wobec żądań strajkujących od początku tygodnia taksówkarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/m321396.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk-pilotow-moze-kosztowac-air-france,245,0,1634293.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ten strajk będzie kosztował pół miliarda euro Chodzi o zakończony niedawno dwutygodniowy strajk pilotów. To była najdłuższa taka akcja w historii przewoźnika.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)