Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paweł borys
07.12.2017 15:25

Paweł Borys to nowy minister finansów? Obecny szef PFR typowany na następcę Mateusza Morawieckiego w MF

Jeśli najbardziej prawdopodobny scenariusz wymiany premiera zostanie wprowadzony w życie, Ministerstwo Finansów najprawdopodobniej będzie miało trzeciego szefa w obecnej kadencji Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl/Krzysztof Olszewski)
Paweł Borys

Zastąpienie Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera oznaczać będzie, że obecny szef resortów rozwoju i finansów przekaże swoje dotychczasowe obowiązki następcy lub następcom. Z nieoficjalnych informacji money.pl wynika, że nowym ministrem finansów prawdopodobnie zostanie Paweł Borys, obecny szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

Decyzja o zmianie na stanowisku szefa rządu ma zostać ogłoszona jeszcze dziś po na naradzie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej.

Niemal pewne jest, że nowym premierem zostanie Mateusz Morawiecki, choć nie da się wykluczyć, że prezes Jarosław Kaczyński ostatecznie zdecyduje się pozostawić na stanowisku premiera Beatę Szydło. W całej sprawie na razie panuje duży chaos.

Jeśli najbardziej prawdopodobny scenariusz wymiany premiera zostanie wprowadzony w życie, Ministerstwo Finansów najprawdopodobniej będzie miało trzeciego szefa w obecnej kadencji Sejmu.

Wideo: Paweł Borys: w Polsce warto zmienić strukturę własności w sektorze bankowym

Z nieoficjalnych informacji money.pl wynika, że nowym ministrem finansów może zostać Paweł Borys, aktualny szef Polskiego Funduszu rozwoju.

Borys miał być jedną z gwiazd trwającego obecnie kongresu Impact w Katowicach, ale jego wizyta została dzisiaj niespodziewanie odwołana. W kulisach kongresu mówi się, że nieobecność szefa PFR jest związana z tym, że ma zostać nowym szefem resortu ze Świętokrzyskiej.

Paweł Borys od 1 lipca 2016 roku kieruje Polskim Funduszem Rozwoju. PFR to powołana do życia przez rząd PiS państwowa spółka, której zadaniem jest wpieranie strategicznych kierunków rozwoju polskiej gospodarki poprzez finansowanie takich przedsięwzięć, jak np. ekspansja zagraniczna polskich firm.

Pod kierownictwem Pawła Borysa PFR otrzymał zadanie realizacji tzw. planu Morawieckiego. Powołując Borysa na to stanowisko, wicepremier chwalił go jako "doświadczonego menedżera i kompetentnego ekonomistę", który "zagwarantuje sprawne wdrożenie nowej zintegrowanej struktury instytucji, wspierających polską gospodarkę, zgodnie z rządowym Planem Odpowiedzialnego Rozwoju".

Największym przedsięwzięciem PFR pod kierownictwem Borysa było wspólne z PZU przejęcie pakietu kontrolnego banku Pekao S.A. od włoskiego Unicredit.

Borys od 2010 r. był dyrektorem zarządzającym w banku PKO BP, w którym odpowiadał za obszar analiz ekonomicznych, strategię i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie. Wcześniej był m.in. głównym ekonomistą w Grupie Erste Bank w Polsce, zarządzającym funduszami oraz szefem inwestycji w ramach funduszy inwestycyjnych w Grupie Deutsche Bank, a także prezesem spółki AKJ Investment TFI.

Tagi: paweł borys, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2017

AndrzejPani Beato niech pani nie popuszcza ma pani władzę jako premier , niech pani nie da się odstawić na boczny tor. Morawiecki nie ma poparcia ani polaków … Czytaj całość

07-12-2017

KarolAle Wy nóżkami przebieracie,sługusy złodziejskiej Platformy...marzycie żeby coś tąpnęło ale niedoczekanie!!!

08-12-2017

frank szwajcarskiI zrobili z lichwiarza gospodarza....

Rozwiń komentarze (129)