Notowania

pzu
08-12-2016 (15:37)

Repolonizacja banków zakończona. "To kwestia ekonomii, nie ideologii"

Repolonizacja banków zakończona. PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupią za 10,6 mld zł pakiet 32,8 proc. akcji banku Pekao. - W Polsce warto zmienić strukturę własności w sektorze bankowym - mówi WP money prezes PFR Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Kamiński/ PAP)

Repolonizacja banków zakończona. PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupią pakiet 32,8 proc. akcji Banku Pekao. - W Polsce warto zmienić strukturę własności w sektorze bankowym - mówi WP money prezes PFR Paweł Borys. - To kwestia ekonomii, a nie ideologii - dodaje.

PZU i Polski Fundusz Rozwoju przejmą 32,8 proc. akcji Banku Pekao. Tym samym w rękach polskiego kapitału znajdzie się już 52 proc. sektora bankowego. PZU potrzebuje jeszcze zgody od urzędów nadzorczych i antymonopolowch, by domknąć wartą 10,6 mld zł transakcję. Repolonizacja banków jest jednym z haseł partii rządzącej.

Negocjacje z włoską grupą UniCredit trwały od miesięcy. Jak mówi WP money Paweł Borys, zakończyły się one dopiero w czwartek nad ranem. - Skończyliśmy negocjacje około drugiej - trzeciej w nocy. Jestem przekonany, że uzyskaliśmy dobre warunki - mówi.

Prezes PFR jest także przekonany, że zwiększanie udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym jest potrzebne. - Europa Wschodnia jest wyjątkiem. Nigdzie na świecie takiej większości inwestorów zagranicznych w strukturze sektora bankowego nie ma. Średnio wynosi ona 25-30 proc. W Polsce będzie to teraz 48 proc. Uważam, że to jest bardzo dobry model - mówi.

PZU deklaruje, że nie prowadzi obecnie żadnych rozmów dotyczących kupna udziałów kolejnych banków. Prezes ubezpieczyciela Michał Krupiński zadeklarował, że wraz z przejęciem akcji Pekao cel strategiczny zostanie wypełniony.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy.

Tagi: pzu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2016

marconiPILNIE LIKWIDUJĘ SWOJE KONTO W Pekao i to nie dlatego, że dzięki większościowemu pakietowi akcji stanie się polskim bankiem bo to by mnie cieszyło … Czytaj całość

09-12-2016

Okradziony Polak przez idiotów.To nie PZU Życie SA zakupiło ale Polacy którzy jak idioci ubezpieczają się w PZU Życie SA. Polscy Ubezpieczeni płacą na ubezpieczenia i są okradani … Czytaj całość

08-12-2016

wdupejeżaAby kupić PKO okradli mnie na składce OC dlaczego nikt o tym głośno nie mówi !

Rozwiń komentarze (343)

Wybrane dla Ciebie