Notowania

Pawlenty zrezygnował z wyścigu do Białego Domu

Tim Pawlenty, były gubernator z Minnesoty zrezygnował z ubiegania się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Walter Rodriguez/CC/Flickr)

Republikanin Tim Pawlenty, były gubernator stanu Minnesota postanowił zrezygnować z ubiegania się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich w 2012 roku z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) - podała sieć CNN.

Były gubernator podjął decyzję o rezygnacji z udziału w wyścigu po tym, jak zyskał bardzo znikome poparcie w pierwszym, nieformalnym próbnym głosowaniu przeprowadzonym w stanie Iowa (tzw. straw poll).

Pawlenty znalazł się na dalekim trzecim miejscu; zyskał 2293 głosy - niewiele wobec zwyciężczyni straw poll Michele Bachmann, na którą oddano 4823 głosy. Bachmann jest kongresmenką z prawego skrzydła GOP, popieraną przez ultrakonserwatywny odłam GOP zwany Tea Party (Partia Herbaciana).

50-letni Pawlenty jest synem imigranta z Polski i Niemki (Pawlenty-Oldenburg). Urodził się w St. Louis w stanie Missouri.

ZOBACZ RELACJĘ Z MINESOTY (FixedNewsChannel, ang):

Uchodzi za umiarkowanego Republikanina, co dawało mu teoretycznie spore szanse na przyciągnięcie wyborców niezależnych i centrowy elektorat GOP. Jego odpadnięcie z wyborczego wyścigu i dobre wyniki, jakie w Iowa zdobyli przedstawiciele bardzo, czy wręcz skrajnie konserwatywnych grup w GOP wskazują na rosnąca popularność Tea Party. Według komentatorów może to z czasem zniechęcić do Republikanów niezdecydowany i umiarkowany elektorat.

Pawlenty był pierwszym republikańskim politykiem, który oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę do nominacji prezydenckiej w wyborach w USA w 2012 roku.

O kampanii wyborczej w USA czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t128281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mozliwe;ze;to;wlasnie;ona;zmierzy;sie;z;obama,255,0,891135.html) Będzie pierwszą w USA panią prezydent? Republikańska kongresmenka Michelle Bachmann, wygrała pierwsze ważne głosowanie na faworyta w walce o nominację prezydencką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t85351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/republikanscy;kandydaci;przeciwko;zbrojnym;intrerwencjom;za;granica,255,0,851711.html) USA: Wśrod republikanów brakuje jastrzębi Wśród czołowych kandydatów do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej przed wyborami w 2012 r. brakuje tym razem jastrzębi w polityce międzynarodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t137260.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;romney;kandydatem;do;bialego;domu,149,0,810645.html) USA: Romney kandydatem do Białego Domu Były gubernator stanu Massachusetts Mitt Romney ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz