Notowania

rybołóstwo
06.02.2013 17:22

PE przyjął założenia reformy Wspólnej Polityki Rybołówstwa

Posłowie opowiedzieli się za wprowadzeniem zrównoważonych połowów oraz stworzeniem warunków, w których zasoby ryb odnowią się do roku 2020.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kkic/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Projekt wprowadza istotne zmiany. Zaleca między innymi skończyć ze stosowaną praktyką nadmiernej eksploatacji łowisk oraz marnotrawstwem w trakcie połowów. Dlatego wprowadza zakaz pozbywania się przez statki rybackie niechcianych połowów.

W Unii niemal jedna czwarta złowionych ryb jest wyrzucana za burtę. Większość wyrzuconych ryb ginie. Przepis ten przyczyni się też do uzyskiwania bardziej wiarygodnych danych o stadach ryb. Pozwoli też na bardziej efektywną gospodarkę.

Zdaniem posła Jarosława Wałęsy, ważną zmianą, szczególnie istotną dla polskich rybaków, będzie wprowadzenie zarządzania rybołówstwem z poziomu regionalnego, a więc bliżej rybackiej rzeczywistości. Poseł uważa jednak, że po głosowaniu kwestia ta nadal nie jest w pełni zadowalająca i wymaga dalszych negocjacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie łatwiej znaleźć pracę za granicą W marcu Parlament Europejski ma głosować nad zmianą unijnej dyrektywy dotyczącej uznawania kwalifikacji zawodowych.
Uzbrojony mężczyzna chciał zabić polityka Napastnik wdarł się na trybunę i wydając okrzyki, zbliżył pistolet do skroni lidera DPS. Broń jednak nie wystrzeliła. Sprawcę natychmiast obezwładniono.
Prezydent oburzony, bo rząd sabotuje reformy Do ataku prezydenta na rząd doszło podczas dzisiejszego posiedzenia komitetu ds. reform w Kijowie. Janukowycz zdenerwował się, gdy usłyszał, że reformy realizowane są jedynie częściowo.
Tagi: rybołóstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz