Notowania

nieruchomości
11.11.2018 09:28

Pekao sprzedaje kamienicę na krakowskim Rynku. Cena wywoławcza: 55 mln zł

55 mln zł wynosi cena wywoławcza, jakiej żąda Bank Pekao za zabytkową kamienicę z trzynastego wieku na krakowskim Rynku Głównym. Bank oferuje potencjalnemu nabywcy kredyt na zakup tej nieruchomości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
Kamienica znajduje się przy zbiegu ul. Floriańskiej i Rynku Głównego.

To jedna z najstarszych kamienic w Krakowie - datowana jest na drugą połowę XIII wieku i była rozbudowywana w kolejnych stuleciach. Budynek położony u zbiegu ul. Floriańskiej i Rynku Głównego jest znany szerzej jako Kamienica Margrabska.

Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyli Mariackiej budynek ma powierzchnię blisko 2,9 tys. m kw. Budynek ma cztery kondygnacje naziemne oraz piwnice, w których znajduje się archiwum banku. W kamienicy wcześniej znajdował się oddział banku BPH.

Wideo: Bank Pekao SA pojawił się w finansowej stolicy świata

Cena wywoławcza w licytacji wynosi 55 mln zł netto. Bank rozważa zwrotny najem części lub całości zajmowanych powierzchni w budynku. Warunki najmu mają zostać uzgodnione na późniejszym etapie postępowania.

Nabywca nie będzie miał dowolności w gospodarowaniu kamienicą. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem, w budynku może powstać hotel albo prywatne mieszkania. Na parterze funkcjonuje obecnie kawiarnia.

Bank zastrzega sobie prawo do swobodnego wyboru oferty, prowadzenia rozmów z wybranymi oferentami, odstąpienia od prowadzenia rozmów bez podania przyczyny oraz żądania wpłaty zaliczki na poczet ceny sprzedaży.

"Informujemy, że istnieje możliwość finansowania zakupu tej nieruchomości przez Bank Pekao S.A. po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej i spełnieniu wymogów formalnych Banku" - zaznacza bank w ogłoszeniu o sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, bank pekao, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2018

WredniakCzy krakowska kuria już wystąpiła o ten kredyt umarzalny na zakup prezentowanej kamienicy? A może wystarczy telefon tow. Jędraszewskiego do prezesa … Czytaj całość

11-11-2018

BorysTo niesprawiedliwe. W Warszawie sprzedawała Gronkiewicz Złodziej Walz po 2tys zł i za tyle mogę kupić.

11-11-2018

ZorkaNiech da Morawiecki pieniądze by ten zabytek został w polskich rękach

Rozwiń komentarze (16)