Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pensje policjantów w górę od 1 lipca

0
Podziel się:

Budżet kraju właśnie schudł o ponad 200 milionów złotych.

Pensje policjantów w górę od 1 lipca
(Reporter)

Policjanci dostaną podwyżki po około 300 zł brutto od 1 lipca 2012 roku - zdecydowała dziś Rada Ministrów.

Na wzrost uposażeń dla około 100 tys. policjantów zarezerwowano 202 mln zł w budżecie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego wielokrotność kwoty bazowej (na jej podstawie wyliczane jest przeciętne uposażenie policjantów) wzrośnie z 2,65 do 2,87 punktów. _ _

_ - W efekcie od 1 lipca 2012 r. przeciętne uposażenia policjantów zwiększą się o ok. 300 zł miesięcznie - do poziomu 4 372 zł - _poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

_ _

_ - Zwiększony wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej spowoduje także wzrost - od 1 stycznia 2013 r. - nagrody rocznej wypłacanej funkcjonariuszom policji za rok 2012 - _ podało CIR w komunikacie przesłanym.

Podwyżki dla policjantów i żołnierzy zapowiedział podczas expose premier Donald Tusk. Spowodowało to protesty związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Zrzesza ona oprócz policjantów także strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy więziennictwa.

Dostaną nie tylko policjanciRząd stworzył też możliwość, że od 1 października podwyżki, po 300 zł miesięcznie, otrzymają funkcjonariusze Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

W uchwalonej przez Sejm 27 stycznia 2012 roku ustawie budżetowej na rok 2012 przyjęto, że w przypadku niewykorzystania do 30 września 2012 roku środków w wysokości 76.160 tys. zł, z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zostaną one przeznaczone na podwyżki dla funkcjonariuszy pozostałych służb. Poszczególne formacje otrzymałyby na podwyżki odpowiednio:

  • Straż Graniczna – 16.438 tys. zł,
  • Państwowa Straż Pożarna – 30.226 tys. zł,
  • Biuro Ochrony Rządu – 2.256 tys. zł,
  • Służba Więzienna – 27.240 tys. zł.

W grudniu ub. r. oflagowane zostały jednostki i posterunki poszczególnych formacji. Miesiąc później w wielu miejscach w kraju w samo południe na kilka minut włączono syreny i sygnalizację świetlną w pojazdach służbowych. Funkcjonariusze SG przeprowadzili także strajk włoski na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie oraz na przejściach granicznych z Ukrainą w Dorohusku i w Medyce. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, miastach - organizatorach Euro 2012 - odbyły się pikiety.

Po tych protestach, w połowie lutego MSW poinformowało, że podwyżki dla pograniczników, strażaków, więzienników i funkcjonariuszy BOR - zostaną wypłacone od 1 października 2012 r., jeśli do 30 września w rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych pozostanie co najmniej 76 mln zł.

Czytaj więcej o bezpieczeństwie w kraju w Money.pl
Wiemy, kto zastąpi Andrzeja Matejuka W policji i MSW są potrzebni ludzie z dużą determinacją i energią - tak zmiany kadrowe uzasadnia premier Donald Tusk.
Zdradziło ich kumkanie. Złapał czujny myśliwy Głośne kumkanie zdradziło Włocha, który ukradł w Austrii 60 żab.
Agenci CBA weszli do ministerstwa. Znowu nieprawidłowości? - _ Kontrola dotyczy procedur podejmowania decyzji w kwestii zamówień publicznych _ - tłumaczy rzecznik CBA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)