Notowania

zarobki urzędników
20.12.2011 07:22

Pensje urzędników. Zarabiają dwa razy za tę samą pracę

Osoby zaangażowane w unijne projekty mają dodatkowo ponad 100 tys. złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/<br>iStockphoto)

Ponad 100 tysięcy złotych zarobił dodatkowo urzędnik, wykonujący swoje normalne obowiązki, który oficjalnie został zaangażowany do jednego z unijnych projektów.

Niektóre urzędy znalazły sposób, jak lepiej opłacać swoich pracowników, nie wydając na to pieniędzy z własnych budżetów. Wystarczy zaangażować urzędnika w unijny projekt, powierzając mu te same obowiązki, które i tak wykonuje, będąc na etacie - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Kontrola w jednym z urzędów pracy wykazała, że jego pracownicy aktywizowali bezrobotnych za środki z UE w godzinach pracy. Nie jest jednak łatwo udowodnić, że doszło do podwójnego płacenia za to samo. Z ewidencji godzin i zadań prowadzonych w trakcie projektów przeważnie wynika, że dodatkowe zadania _ unijne _ nie dublują się z normalnymi obowiązkami i są wykonywane poza godzinami pracy.

Tak też wygląda oficjalna statystyka - według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nieprawidłowości dotyczą jedynie dwóch promili wszystkich skontrolowanych dotychczas wydatków w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, czyli około 46 tys. złotych.

Czytaj więcej na temat rynku pracy w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pensje;jednak;rosna;przybywa;tez;pracy,171,0,772779.html) Pensje jednak rosną, przybywa też pracy W porównaniu z ubiegłym rokiem zarobki wzrosły średnio o 5 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t90773.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ciecia;w;administracji;mieli;zwalniac;a;zatrudniaja,5,0,983045.html) Mieli zwalniać, zatrudnili nowych urzędników Tylko między wrześniem a październikiem utworzono blisko 180 nowych etatów w administracji rządowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t141729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/firmy;czesciej;placa;w;terminie;skad;poprawa,237,0,895469.html) Pensje częściej na czas. Skąd ta zmiana? Dzięki rozwiązaniom ustawy antykryzysowej i restrukturyzacji polskie firmy poprawiły wyniki finansowe.
Tagi: zarobki urzędników, urzędnicy, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz