Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PepsiCo przejmuje Sodastream, izraelskiego producenta urządzeń do produkcji wody gazowanej

9
Podziel się

Amerykański koncern PepsiCo przejmuje za 3,2 mld dolarów izraelską spółkę Sodastream. Transakcja kupna ma zostać sfinalizowana do stycznia 2019 roku.

PepsiCo chce, by jej produkty były postrzegane jako zdrowsze
PepsiCo chce, by jej produkty były postrzegane jako zdrowsze (Mike Mozart/flickr (CC BY 2.0))
bEheUNud

Według agencji Reutera PepsiCo, na którą powołuje się "Rzeczpospolita", za każda akcję amerykański koncern zapłaci 144 dolary - w gotówce. Zainteresowanie PepsiCo izraelską firmą jest powiązane z tym, że chce ona odchodzić od słodzonych napojów gazowanych na rzecz bardziej zdrowych.

Sodastream to popularny producent specjalnych urządzeń do domowej produkcji wody gazowanej, butelek, syfonów i "ekspresów". Produkuje także z dwutlenkiem węgla oraz syropy smakowe do produkcji napojów gazowanych.

bEheUNuf

Firma powstała w 1903 roku w Wielkiej Brytanii i należała kiedyś do koncernu Cadbury Schweppes. Od 2007 roku prezesem zarządu jest Daniel Birnbaum.

System Sodastream to specjalna butelka wyposażona w cylinder ze stężonym CO2. Butelkę napełnia się zwykłą wodą z kranu i wkłada do specjalnego "ekspresu". Po naciśnięciu przycisku powstaje woda gazowana.

Sodastream jest obecna w Europie i Azji, a wkrótce chce wejść na rynek amerykański.

Zobacz także: Koniec ze zmianą czasu najwcześniej w marcu
bEheUNul

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEheUNuG
KOMENTARZE
(9)
SodaStream Ri...
2 lata temu
Tak,tak.. tylko należy się cieszyć że dzięki kupnie SodaStream przez PEPSI co kilkudziesięciu pracowników straciło 8 marca 2019 roku pracę w Rijen HOLANDIA (uprzednio kobiety zwyczajowo otrzymały kwiatek( nie goździk) i drobny prezent od firmy(nie rajtuzy :) Po czym po psychologicznej analizie szefa zapewne, rozpoczęto zwolnienia telefonicznie, tak więc telefon i płacz...itd Brawo, należy pogratulować wyrafinowanej hipokryzji Zwolniono osoby pracujące kilkanaście miesięcy czy dłużej a pozostawiono nowo przyjętych.Mam nadzieję że kiedy będzie dużo pracy, a sezon tuż tuż , nie będzie chciał nikt już tam pracować tak ciężko i to za marne grosze, przecież tak lubicie rotację...Zwalniane osób z pracy zawsze sprawia ogromną przyjemność najbardziej liniowym, które najwyraźniej cieszy smutek rodaka. Nawiązując do wpisów osób które nie znają maszynek do domowej wody gazowanej tej firmy to polecam, cylindry można wielokrotnie napełniać CO2 i wystarcza na dość długo. Tak więc produkt polecam firmy jako pracodawcy nie.
Ewi
3 lata temu
już sobie wyobrażam co oni będą produkować! ja piję naszą rodzimą wodę którą jest cisowianka słodkich napoi unikam bo po nich tylko ciągle mi się odbija
POL.
3 lata temu
Sam cukier ! Nie dziękuję nie pijam !
bEheUNuH
Polip
3 lata temu
W komunie też były syfony, nabijało je się nobojami ze sprężonym co2. Kto pamięta?
OPETH
3 lata temu
Pepsi - Pay Every Peny Save Izrael ;) Amerykańska firma;)))))