Notowania

Polski Fundusz Rozwoju będzie wspierał startupy. 258 mln zł do zdobycia

Do końca czerwca ruszy fundusz Biznest, skierowany do innowacyjnych spółek - powiedział Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. Finansowanie start-upów w tym funduszu funduszy będzie odbywało się poprzez aniołów biznesu. Młode, zdolne firmy mogą liczyć w sumie na 258 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)

- Biznest FIZ to element programu Start In Poland - powiedział Borys. Dodał, że w ramach tego programu w Polskim Funduszu Rozwoju jest pięć programów. Biznest jest już drugim, po PFR Starter FIZ, funduszem, który zostanie uruchomiony.

Fundusz będzie miał do dyspozycji 258 mln zł, finansowanie będzie odbywało się poprzez grupy aniołów biznesu, czyli inwestorów prywatnych, którzy już osiągnęli sukcesy.

Biznest zainwestuje w innowacyjne spółki, znajdujące się na początkowym etapie rozwoju - od 200 tys. do 4 mln zł. Drugie tyle musi dołożyć inwestor prywatny.

- Aniołowie biznesu mają potężną zaletę, mają już swoje doświadczenie, którym mogą się dzielić, a jednocześnie inwestować - mówił Borys. Dodał, że w UE aniołowie biznesu odpowiadają już za ponad jedną trzecią finansowania młodych firm.

Dwa fundusze od PFR. Tak pomagają młodym zdolnym:

Jak zauważył Andrzej Lachowski z Deloitte w trakcie Europejskiego Kongresu Finansowego, "na milion mieszkańców Wielkiej Brytanii jest 66 aniołów biznesu, W Niemczech jest ok. 40, a w Polsce jest ich czterech". Dodał, że "jesteśmy dopiero na początku drogi".

Program Start In Poland, opracowany przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności, zakłada zainwestowanie około 3 miliardów złotych w rozwój start-upów. Firmy mają otrzymać pomoc nie tylko w początkowej fazie rozwoju, ale też na dalszym etapie, nawet przy ekspansji za granicą. W Start In Poland, w ramach PFR-u, wystartują jeszcze fundusze Otwarte Innowacje FIZ, Koffi FIZ oraz NCBR CVC.

Tagi: pfr, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2017

weryuskad ten skowyt?? skoro wyborcza pisze o koncu swiata, upadajacej gospodarce, ruinach w firmach panstwowych obnizkach ratiungów o złtym po 8 franków … Czytaj całość

07-06-2017

TolekBalcerowicz powinien teraz stopy myć Morawieckiemu, a eerreess wszystkim ciemniakom

07-06-2017

Ocena.Morawiecki to żaden spec od ekonomii i gospodarki Polski, za to wielki specjalista od wyprowadzania polskiego budżetu do kieszeni pisowskich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)