Notowania

PGE kupi producenta autobusów. Legendarny Autosan zmienia właściciela

Słynny sanocki producent autobusów Autosan zostanie przejęty przez Polską Grupę Energetyczną – poinformował podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Zatwarnicki, Reporter)
Autosan już jest własnością państwowych spółek

Słynny sanocki producent autobusów Autosan zostanie przejęty przez Polską Grupę Energetyczną – poinformował podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Chcę powiedzieć, że sprawa jest już zaawansowana – choć oczywiście trochę jeszcze potrwa - przejęcia tego zakładu (Autosan sp. z o.o. – red.) przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną - zapowiedział prezes PiS. Jak wyjaśnił, po zmianie właściciela firma zacznie produkować "supernowoczesne" autobusy elektryczne oraz pojazdów specjalnych właśnie dla branży elektroenergetycznej.

- To będzie specjalność fabryki, która ma wielką przyszłość. Autosanma wielką przyszłość i jest to niemała część przyszłości Sanoka - dodał.

Zobacz też: Tak PGZ tłumaczyło się z kosztownego spóźnienia

Producent autobusów już w tej chwili jest własnością państwowych spółek – w 2016 r. przejęło go konsorcjum PIT-RADWAR i Huty Stalowa Wola wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W ofercie firmy jest obecnie kilkadziesiąt modeli autobusów. Ostatni raz na poziomie ogólnopolskim o spółce było głośno, gdy dwukrotnie nie złożyła w terminie ofert w przetargu na produkcję pojazdów dla wojska (choć jest własnością spółek z branży zbrojeniowej – red.). W ocenie niektórych ekspertów, było to celowe działanie władz spółki.

Autosan znany jest także za sprawą faktu, iż w firmie przez lata pracował wybitny polski artysta Zdzisław Beksiński. To on zaprojektował charakterystyczne logo firmy przedstawiającego sylwetkę bociana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki skarbu państwa, autosan, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2018

KUBATERAZ JUŻ WIECIE DLACZEGO TYLE PLACIMY ZA ENERGIĘ ......A OD NOWEGO ROKU ZNOWU PODWYŻKI

27-10-2018

ewka123no to juz po AUTOSANIE szukajcie sobie pracy

27-10-2018

KiciaZnowu bajki o dwóch takich co ukradli księżyc ... ale jednego z nich już Bóg pokarał

Rozwiń komentarze (262)