Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PGE zasili ZUS. Oświetlenie oddziałów tylko z jednego źródła

PGE zasili ZUS. Oświetlenie oddziałów tylko z jednego źródła

ZUS od sześciu lat korzysta z usług tej samej firmy Fot. Michal Walczak / Agencja Gazeta
ZUS od sześciu lat korzysta z usług tej samej firmy

PGE Obrót po raz trzeci z rzędu wygrała przetarg w ZUS. W trakcie dwuletniej umowy dostarczy energię elektryczną do wszystkich oddziałów zakładu.

Państwowy gigant energetyczny wygrał przetarg na dostawę prądu w ZUS. Zasili ponad 450 punktów poboru, obejmujących centralę ZUS w Warszawie, oddziały, inspektoraty i biura terenowe zlokalizowane na terenie całego kraju.

Wartość brutto zakontraktowanej energii wynosi prawie 40 mln zł. Poprzednie postępowania rozstrzygnięte przez ZUS w 2012 i 2015 roku też wygrała spółka PGE Obrót.

Zobacz też: ZUS - mniejszy dla biednych ale nie większy dla bogatych?

- Wygrana w tak dużym postępowaniu potwierdza naszą pozycję lidera na rynku - powiedział wiceprezes PGE Obrót Jan Mądrzak.

PGE Obrót, która w grupie PGE zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej do odbiorców indywidualnych, biznesowych i publicznych, w tym jednostek samorządowych, w postępowaniach publicznych rozstrzygniętych w 2017 r. wygrała największą liczbę przetargów.

"Na bazie rozstrzygniętych postępowań publicznych zawarte zostały kontrakty o wartości prawie 1 mld zł, które obejmowały sprzedaż energii do ponad 50 000 punktów poboru o łącznym wolumenie ponad 3 TWh" - podała spółka.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc.

energetyka, zus, pge
zus
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Rysiul20
2018-03-08 13:28
Umowa miedzy dwoma bankrutami
jerwal
2018-03-08 12:50
Spróbujcie Państwo dodzwonić się do ZUS by załatwić jakąś sprawę ,wysłuchacie bardzo długą tyradę reklamową , stracicie masę impulsów ,jeśli korzystacie z komórki .Czy to czasami nie jest zmowa z operatorami sieci komórkowych???
gazu mamy w bród
2018-03-08 12:48
Szkoda, że PGNIG z lampami gazowymi nie przetargowało. W blasku świec niemłódka korzystniej wygląda.