Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Związkowcy w PGG grożą strajkiem. "Wykorzystamy wszystkie narzędzia"

Związkowcy w PGG grożą strajkiem. "Wykorzystamy wszystkie narzędzia"

Fot. Dominik Gajda/REPORTER

Zatrzymanie zakładów pogłębiłoby problemy państwowego giganta węglowego z wykonaniem tegorocznego planu wydobycia - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje gazeta, zaostrza się sytuacja w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Związek zawodowy Sierpień'80 ogłosił pogotowie strajkowe w zakładzie Ruda, powstałym w wyniku połączenia trzech rudzkich kopalń: Bielszowice, Halemba-Wirek i Pokój.

Referendum strajkowe zaplanowano na 7 listopada, natomiast ewentualny strajk całkowity miałby się odbyć 20 listopada. Jeszcze wcześniej, bo 6 listopada, związek rozważa organizację dwugodzinnego strajku ostrzegawczego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

- To nie jest groźba. Jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją kopalni Ruda i jeśli nasze żądania nie zostaną spełnione, to wykorzystamy wszystkie możliwe narzędzia do walki o prawa pracownika - mówi "Rz" Przemysław Skupin z Sierpnia'80 w kopalni Ruda.

Zobacz także: Polskie skarby na dnie Pacyfiku

strajk, związkowcy, pgg
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
M.
2017-10-27 23:59
A strajkujcie! Przecież PAD powiedział, że to nieprawda, że się nie da, że nie ma pieniędzy.Więc niech PAD da nawet 15 .
Tu i teraz
2017-10-27 23:42
...dla Rydzyka i kleru miliardy . dla górników i osłów miliony...dla emerytów i rencistów po 2 zł...takie to prawo i sprawiedliwość w wykonaniu smoleńskim...
Antygórnik
2017-10-27 23:04
Strajkujcie, sprowadzi się węgiel z zagranicy, będzie tańszy, czystszy i bardziej kalorzycny a wy będziecie siedzieć pod ziemia we święta i strajkować. A rząd was załatwi tak jak lekarzy...
Pokaż wszystkie komentarze (197)