Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG chce wyemitować do końca czerwca obligacje za 1-2 mld zł

0
Podziel się:

Ta emisja wyczerpie potrzeby grupy, jeśli chodzi o emisję papierów w tym roku - powiedział Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG.

PGNiG chce wyemitować do końca czerwca obligacje za 1-2 mld zł
(Materiały prasowe)

Ta emisja wyczerpie potrzeby grupy, jeśli chodzi o emisję papierów w tym roku - powiedział Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG._ - Chcemy wyemitować między 1 a 2 mld zł obligacji do końca czerwca. Jaka to będzie kwota ostatecznie, zależeć będzie od warunków rynkowych, od cen _ - mówił. Emisja będzie częścią uchwalonego ostatnio programu o wartości do 4,5 mld zł.

_ - Nie musimy przeprowadzać tej emisji, ale chcemy zdywersyfikować instytucje, u których zaciągamy dług, poszerzyć ten krąg o inwestorów pozabankowych _ - dodał.

Zapewnił jednocześnie, że jeśli warunki będą niekorzystne, spółka będzie mogła przesunąć emisję._ -To wyczerpałoby nasze potrzeby, jeśli chodzi o emisję papierów w tym roku _ - powiedział wiceprezes.

Zapowiadana transza 1-2 mld zł pochodziłaby z ogłoszonego wczoraj 5-letniego programu emisji obligacji krajowych z 10-letnim terminem zapadalności, do kwoty 4,5 mld zł. Został on podpisany z ING Bankiem Śląskim i Bankiem Pekao._ -Pozyskane środki przeznaczymy częściowo na refinansowanie długu, a częściowo na bieżące prace _ - powiedział Hinc.

Program emisji obligacji krajowych jest niezależny od dotychczasowego, zakładającego emisję obligacji o wartości 7 mld zł, podpisanego z dziewięcioma bankami oraz od programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro. Wiceprezes poinformował, że obecnie zrealizowane jest około 50 proc. z programu o wartości 7 mld zł. Jeśli chodzi o euroobligacje, PGNiG wyemitowało transzę o wartości 0,5 mld zł.

O obligacjach czytaj więcej w Money.pl
Emisja obligacji w spółce z o.o. - od czego zacząć? Przed podjęciem decyzji o emisji obligacji należy rozważyć, czy środki pieniężne nie mogłyby zostać pozyskane w inny sposób.
Górniczy koncern sprzeda obligacje za 1 mld zł Katowicki Holding Węglowy planuje, że pierwsze obligacje, za około 350 mln zł, pojawią się jesienią tego roku, a kolejne - w miarę potrzeb - w roku 2012.
BGK wyemituje obligacje infrastrukturalne W czerwcu BGK planuje emisję obligacji infrastrukturalnych IWS0645 na potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Może także przeprowadzić emisję obligacji w euro w trybie private placement.
Będą nowe obligacje? Jest porozumienie PE i duńska prezydencja porozumiały się ws. obligacji finansujących duże projekty infrastrukturalne w UE, które mają wesprzeć wzrost gospodarczy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)