Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
30.12.2008 13:23

PGNiG: Spokojnie, gazu nie zabraknie

Gazprom zagroził Ukrainie, że jutro może odciąć dopływ gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

PGNiG uspokaja, że w razie wstrzymania dostaw gazu na Ukrainę, w Polsce tego surowca nie zabraknie. Gazprom ponownie dziś zagroził Ukrainie, że zakręci kurek z gazem, jeśli do jutra do północy Kijów nie podpisze z Moskwą odpowiedniego kontraktu.

Rzecznik PGNiG Joanna Zakrzewska wyraziła nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, strony porozumieją się. Zaznaczyła, że spółka monitoruje sytuację.

*POSŁUCHAJ JOANNY ZAKRZEWSKIEJ: *

Szef zarządu Gazpromu Aleksiej Miller powiedział, że rozpoczęło się _ odliczanie godzin _ do podjęcia decyzji. Utworzono specjalny sztab, który zajmie się ewentualnym przerwaniem dostaw. Miller ma jednak nadzieję, że do tego nie dojdze i do jutra Kijów spłaci dług za surowiec, dostarczony jesienią i w grudniu. To zaś umożliwi podpisanie nowego kontraktu.

Według Aleksieja Millera, dług ukraińskiego operatora sieci gazowej Naftohazu wobec firmy-pośrednika RosUkrEnergo wynosi ponad 2 miliardy dolarów. Szef Gazpromu zaznaczył, że jeżeli Ukraińcy będą chcieli rynkowych cen gazu w przyszłym roku, to osiągną one 418 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: pgnig, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz