Notowania

korea
27.12.2010 07:24

Phenian chce zaatakować? Seul: Oni tylko czekają

Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zaapelował o dzień narodowej solidarności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zaapelował o _ dzień narodowej solidarności _ motywując to groźbą ataku ze strony Korei Północnej. Zdaniem prezydenta, Phenian tylko czeka na podziały na Południu aby wykorzystać je jako okazję do ataku. *

_ - Nie możemy sobie pozwolić na podziały "ty przeciwko mnie" wobec zagrożenia narodowego bezpieczeństwa, ponieważ w grę wchodzi po prostu nasze życie i przetrwanie tego narodu _ - powiedział Li Miung Bak w przemówieniu radiowym.

Wyraził pogląd, że to właśnie podziały opinii publicznej w Korei Południowej po ataku północnokoreańskiej łodzi podwodnej na południowokoreański okręt wojenny w marcu br., w rezultacie którego zginęło 46 marynarzy, zachęciły Phenian do niedawnego ostrzelania południowokoreańskiej wyspy.

Konflikt na Półwyspie Koreańskim. Zobacz materiał CNN:

_ - Północ nie ośmieli się rzucić nam wyzwania kiedy wykażemy niewzruszoną solidarność _ - powiedział Li Miung Bak. Prezydent Korei Południowej zaostrzył swą retorykę wymierzoną przeciwko Phenianowi po tegorocznych dwóch północnokoreańskich atakach, które spowodowały wzrost napięcia na Półwyspie Koreańskim nie notowany od zakończenia wojny koreańskiej w 1953 r. Oba państwa pozostają formalnie nadal w stanie wojny bowiem krwawy konflikt zakończył się jedynie zawieszeniem broni.

Reuters zauważa, że wcześniej Li Miung Bak był w swoim kraju ostro krytykowany za niezdecydowanie i małą skuteczność. Phenian zagroził w ubiegłym tygodniu _ świętą wojną _ z użyciem broni nuklearnej. Li Miung Bak zapowiedział natomiast _ bezlitosny kontratak _ po jakiejkolwiek nowej prowokacji militarnej z Północy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t127206.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;gotowa;do;wojny;atomowej,65,0,742465.html) Korea Północna gotowa do wojny atomowej Phenian zapowiada, że podczas _ świętej wojny _ z Południem użyje broni nuklearnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t126892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pokaz;sily;seulu;wielkie;manewry;przy;granicy,74,0,742218.html) Pokaz siły Seulu. Wielkie manewry przy granicy Setki żołnierzy, czołgi, śmigłowce, myśliwce i artyleria uczestniczyły w największych w historii manewrach.
Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz