Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piecha: zakazać aborcji eugenicznej

0
Podziel się:

Sejm zajmie się projektem obywatelskim, przewidującym usunięcia wyjątku, dopuszczającego przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone.

Piecha: zakazać aborcji eugenicznej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFghmUnF

Senator Bolesław Piecha uważa, że aborcja eugeniczna powinna zostać w Polsce zakazana. Sejm zajmie się projektem obywatelskim, przewidującym usunięcia wyjątku, dopuszczającego przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone. PO zgłosi wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Przeciwko będą też posłowie SLD.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił w radiowej Jedynce, że w bardzo wielu przypadkach aborcja może być dokonywana dlatego, że dziecko nienarodzone ma na przykład zespół Downa.

Tłumaczył, że jedynie od 5 do 10 procent przypadków dzieci z tym zespołem nie ma szans na przeżycie. Reszta dzieci żyje, a gradacja uszkodzeń ciała jest różna.

bFghmUnH

Senator Piecha zauważył, że w naszym kraju może dojść do sytuacji takiej jak we Francji, gdzie, jak powiedział, dzieci z zespołem Downa są stygmatyzowane, dlatego że nie dokonano na nich aborcji.

Polityk PiS opowiada się za pracami nad ustawą obywatelską. Zdaniem Bolesława Piechy, jeśli PO będzie unikała dyskusji, wykaże się tchórzostwem politycznym i nieodpowiedzialnością . Według senatora, o propozycji zmian w prawie powinni rozmawiać posłowie w komisjach, prawnicy i lekarze.

W Polsce aborcja jest co do zasady zakazana. Ciążę można przerwać w trzech określonych przez ustawę przypadkach: gdy stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, gdy istnieje duże prawdo-podobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

PO i SLD będą przeciwko

bFghmUnN

PO zgłosi wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną - zapowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - prawo do życia. Zebrano pod nim ponad 400 tys. podpisów.

_ - Będzie wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Spodziewam się, że pojawią się też (w klubie PO) inne głosy, ale jestem przekonany, że odrzucimy ten projekt jako wadliwy i rujnujący kompromis z trudem wypracowany przed laty - _powiedział Grupiński w środę po zakończeniu posiedzenia klubu.

Przed jego rozpoczęciem Grupiński zaznaczył, że PO nie wprowadza dyscypliny w sprawach światopoglądowych. _ - W tej sprawie będziemy się starali, żeby klub głosował maksymalnie jednolicie, ale nie będziemy wprowadzali dyscypliny - _zadeklarował. Także politycy SLD zapowiedzieli, że złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne głosowanie w sprawie aborcji Politycy SLD zapowiedzieli, że złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.
Ważne słowa papieża o aborcji i antykoncepcji Papież Franciszek powiedział, że kobiecie, która poddała się aborcji i która szczerze tego żałuje, należy się miłosierdzie.
Co najmniej cztery miliony Polek usunęło ciąże Według badania odsetek kobiet, które usunęły ciążę, jest wyższy w starszych grupach wiekowych.
bFghmUoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)