Notowania

Piechociński: Program 500+ jest finansowany kosztem naszych inwestycji, przedsiębiorczości i aktywności

- Czy zapominamy o tych, którzy pozostali poza programem, np. samotne matki. Czy aby na pewno 500 Plus kierowane w tym wymiarze do dzieci niepełnosprawnych na pewno wystarcza - zastanawiał się polityk PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Program 500+ zaczyna być finansowany kosztem naszych inwestycji, kosztem naszej przedsiębiorczości, kosztem naszej aktywności - powiedział w programie #dzieńdobryWPJanusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL.

- O którym programie mówimy? Czy mówimy o programie pobudzającym demografię? Jeśli tak, to skuteczność 500+ działa nie do końca. Czy mówimy o programie, w którym kierujemy gigantyczny zastrzyk pieniądza z publicznych naszych wspólnych pieniędzy, podnosząc kondycję wielu rodzin? Wtedy jest pytanie, czy najzamożniejsi powinni brać te 500 zł - stwierdził Piechociński.

- Czy zapominamy o tych, którzy pozostali poza programem, np. samotne matki? Czy aby na pewno 500+ kierowane w tym wymiarze do dzieci niepełnosprawnych wystarcza? - zastanawiał się polityk PSL.

- Ten program jest w dużej mierze na kredyt. Ten program to jest dwadzieścia kilka miliardów wydanych, a jak popatrzymy, jak rosną ceny, to za chwilę to nie będzie 500 złotych, tylko 470, 430, 420 - ostrzegał były minister gospodarki.

- Fenomen tego programu polega na tym, że się dostaje gotówkę. I to jest najważniejsze, dopiero później zaczyna się liczyć, ile za tę gotówkę można kupić i na co to naprawdę pójdzie - stwierdził Janusz Piechociński.

Tagi: janusz piechociński, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2017

realista51zwiększyć kwotę wolną od podatku ..... nic nikomu nie dawać za darmo/ ..... dziecioroby do roboty / pracy jest w srocz/ zakasać rękawy i heya

06-04-2017

Pablooo33Panie Piechociński, a ile tracimy z tytułu KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) policzył Pan to? To też naszym kosztem. Ja co miesiąc … Czytaj całość

04-04-2017

jajokurPowinni zmniejszyć Wam pobory nieroby

Rozwiń komentarze (375)