Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński ujawnia nowe cele PSL. "Nie będzie ludowego Teraz K... My"

0
Podziel się:

PSL to partia współpracy, a nie wojny - mówi Janusz Piechociński. Apeluje do polityków o...

Piechociński ujawnia nowe cele PSL. "Nie będzie ludowego Teraz K... My"
(PAP/Tomasz Gzell)
bESNhUOd

PSL to partia normalna, partia współpracy, a nie wojny i konfliktów - powiedział prezes PSL Janusz Piechociński w sobotę na posiedzeniu Rady Naczelnej Stronnictwa. Apelował do polityków PSL o zachowanie _ ducha pokory _. Wynik partii w wyborach samorządowych nazwał _ historycznym _. _ Nie będzie ludowego Teraz K...My - _zapewnił lider ludowców. Jak zauważył, od sukcesu jest tylko krok do upadku i pychy.

Posiedzenie Rady Naczelnej PSL omawia wyniki wyborów samorządowych i kampanii wyborczej oraz plany ludowców na 2015 rok. Politycy PSL mają też rozmawiać o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

Piechociński zapowiedział, że do 15 stycznia władze PSL przedstawią opinii publicznej program partii w kampanii parlamentarnej i prezydenckiej w 2015 roku. _ Nasz cel jest ten sam - Polska lepsza, bezpieczniejsza, konkurencyjna, przyjazna, z wyższymi dochodami dla każdego Polaka _ - powiedział szef PSL.

bESNhUOf

Według niego, nie ma lepszego prezentu dla polskiej demokracji i samorządu, niż przekonanie, że warto głosować na PSL. _ Potrzeba budowy w Polsce wielkiej centrowej formacji, chrześcijańsko-ludowej i wrażliwego środka, ludzi otwartych na świat i silnie zakorzenionych w ludowej tradycji _ - mówił. Dodał, że politycy PSL nie są od protestowania na ulicach, ale od ciężkiej pracy dla ludzi. Dlatego - stwierdził - PSL uzyskał historyczny wynik w wyborach samorządowych.

Zdaniem szefa PSL, dobry wynik ludowców w wyborach samorządowych _ ustabilizował Sejm, potwierdził koalicję, daje chwilę oddechu i normalnego funkcjonowania rządowi _.

_ - Polacy wybrali centrową, rozumną zgodną drogę pracy, współdziałania i współpracy, a nie wojny, konfliktów, manifestacji i krzyków, oskarżeń _ - powiedział lider ludowców. Jak dodał, _ PSL to partia z przyszłością, a nie tylko bogatą przeszłością _.

Zdaniem Piechocińskiego, politycy PSL muszą iść _ drogą pokory, pragmatyzmu i racjonalizmu _. Jak ocenił, PSL uzyskał w wyborach samorządowych _ obfity plon _, ale - przestrzegał - _ nic nie jest dane raz na zawsze _. _ Wzywam do zachowania ducha pokory _ - apelował szef PSL. Piechociński podkreślał też, że PSL, to partia normalna i rzetelna, która nie obraża się na wyborców. _ Raz na górze, raz na dole, ale zawsze dla Polski i Polaków _ - podkreślił.

bESNhUOl

_ - Chcę, żeby w Polskę poszedł czytelny sygnał, nie będzie ludowego Teraz K...My _ - zapewnił lider ludowców. Jak zauważył, od sukcesu jest tylko krok do upadku i pychy. _ Trzymajmy fason, strzeżmy się pychy, głupoty, bądźmy sługami _ - apelował.

Zdaniem szefa PSL, wyzwania, które stoją przed PSL, to m.in. uspokojenie polityki, pokazanie, że samorząd nie jest partyjny oraz walka o rozwój gospodarczy Polski.

Janusz Piechociński skrytykował także Prawo i Sprawiedliwość, które jego zdaniem 13 grudnia chce w Warszawie _ wejść na Majdan _.

_ - Chcę powiedzieć, że nie zgodzimy się na demokrację haków, my też dbaliśmy o to, żeby wybory samorządowe były uczciwe nie można iść tą drogą, w której proponuje się Polsce dogrywki wyborów na ulicach _ - mówił szef PSL. Dlatego - jak mówił - wzywa wszystkie siły polityczne do umiaru i racjonalnego myślenia.

bESNhUOm

Piechociński poinformował, że niedługo pojedzie do woj. podkarpackiego, gdzie w sejmiku rządzi PiS, aby - w umieniu rządu - wyciągnąć rękę do samorządowców partii opozycyjnej. _ Taka jest idea samorządu i taka jest dzisiaj potrzeba _ - przekonywał.

Szef PSL zapowiedział również, że dojdzie do poszerzenia Rady Naczelnej PSL o najzdolniejszych młodych działaczy, którzy wykazali się w kampanii samorządowej, m.in. w jej skład wejdzie b. rzecznik partii Krzysztof Kosiński - który został wybrany na prezydenta Ciechanowa.

Choć prezes PSL-u nie chce dziś mówić czy partia wystawi własnego kandydata w wyborach prezydenckich czy poprze Bronisława Komorowskiego - o czym mówi się nieoficjalnie. Jego partyjni koledzy skłaniają się do tego, aby był to raczej ktoś z własnego grona. _ - Nie ma żadnej koalicji prezydenckiej - _ mówi szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. _ Każda partia, która aspiruje do rządzenia wystawia kandydatów. Tak zrobi PSL - _ zapewnił.

W wyborach samorządowych, które odbyły się 16 listopada, w głosowaniu do sejmików PSL z 23,68 proc. głosów zajął trzecie miejsce. Pierwsze było PiS - 26,85 proc., druga PO - 26,36 proc., a czwarty SLD-Lewica Razem - 8,78 proc.

bESNhUOn

PO z PSL zyskały niezbędną do rządzenia większość w sejmikach: zachodniopomorskim, pomorskim, opolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim. W sejmiku śląskim PO i PSL będą rządziły z SLD (same mają 22 mandatów na 45). PiS rządzi w sejmiku woj. podkarpackiego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wybory to kompromitacja informatyków" Nie jest to kompromitacja demokracji - mówi szef PSL i ostro atakuje, tych, którzy domagają się powtórzenie wyborów.
Piechociński ujawnia przyczyny sukcesu PSL - _ Nie zawiodłem się na swojej wizji i na ludziach, którym zaufałem _ - powiedział szef ludowców.
bESNhUOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)