Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lekarza
05.07.2007 13:26

Pielęgniarki: Mamy nową propozycję w sprawie podwyżek

Przewodnicząca OZZPiP Dorota Gardias powiedziała, że ma nową propozycję dotyczącą podziału nadwyżki NFZ na podwyżki w czwartym kwartale tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radosław Pietruszka)

Przewodnicząca OZZPiP Dorota Gardias powiedziała, że ma nową propozycję dotyczącą podziału nadwyżki NFZ na podwyżki w czwartym kwartale tego roku.

Nie ujawniła jednak szczegółów propozycji, ponieważ - jak powiedziała - chce, żeby najpierw poznał ją minister zdrowia Zbigniew Religa.

Z kolei szef NFZ Andrzej Sośnierz powiedział, że nie widzi innej możliwości podziału tych środków, niż przedstawiona wcześniej, czyli 40 proc. na wzrost wynagrodzeń.

Sośnierz podkreślił, że pozostała część pieniędzy musi być przeznaczona na świadczenia zdrowotne, ponieważ należy pamiętać o bezpieczeństwie zdrowotnym pacjentów.

Szef OZZL Krzysztof Bukiel, ponownie przypomniał swoje postulaty: 5 tys. zł dla lekarza bez specjalizacji oraz 7,5 tys. dla lekarza ze specjalizacją.

Pytany przez dziennikarzy o to czy żądania pielęgniarek i lekarzy nie rozmijają się, powiedział, że wszystkim chodzi o gwarancje wzrostu wynagrodzeń.

Pytany z kolei czy wtorkowe spotkanie OZZL z premierem, które ma dotyczyć podpisania układu zbiorowego, wpłynie na zakończenie protestu, odparł, że nie chodzi o samo podpisanie układu, ale o to czy rząd ma wolę, aby podnieść wynagrodzenia.

Tagi: lekarza, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz