Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
22.10.2006 08:24

Pieniądze dla Warszawy czekają w UE

Kazimierz Marcinkiewicz za pieniądze z Unii zamierza m.in. "przywrócić Wisłę Warszawie" i zbudować na niej kładkę prowadzącą do ogrodu zoologicznego. To nie wszystko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Kazimierz Marcinkiewicz za pieniądze z Unii zamierza m.in. "przywrócić Wisłę Warszawie" i zbudować na niej kładkę prowadzącą do ogrodu zoologicznego. To nie wszystko. *Kandydat PiS na prezydenta Warszawy uważa, że najważniejszą kwestią w planowaniu rozwoju stolicy są środki finansowe, które umożliwią realizację planów.

"Takie środki dziś przed Warszawą stoją i czekają. Są do wzięcia. To są środki z funduszy europejskich, które będziemy mogli zainwestować" - powiedział Marcinkiewicz podczas konwencji PiS w warszawskiej dzielnicy Śródmieście.

Marcinkiewicz podkreślił, że szczególnie ważne dla Śródmieścia są: renowacja Krakowskiego Przedmieścia oraz budowa nowego otoczenia _ Według Marcinkiewicza, najpotrzebniejszymi Warszawie inwestycjami są: - budowa drugiej linii metra - nowe mosty na Wiśle, w tym kładka pieszo-rowerowa łącząca Stare Miasto z ogrodem zoologicznym. _Pałacu Kultury i Nauki. Przyznał też, że w ostatnim czasie pojawił się pomysł, aby w północnej części odbudowywanego Pałacu Saskiego utworzyć "Centrum Myśli Jana Pawła II". Jak podkreślił, to miejsce miałoby wcielać w życie myśl i idee Jana Pawła II.

Wśród innych pomysłów kandydata PiS na prezydenta Warszawy znalazło się Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu. Marcinkiewicz planuje, by wraz z budową centrum, rozpoczęto akcję "przywracania Wisły Warszawie". Miałaby ona na celu utworzenie wzdłuż rzeki - na obszarze stolicy - parku krajobrazowo- kulturalnego.

Pełniący obecnie funkcje prezydenta Warszawy Marcinkiewicz przypomniał, że w każdy poniedziałek przyjmuje w swoim urzędzie mieszkańców chcących przedstawić mu problemy związane z miastem.

Tagi: marcinkiewicz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz