Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Fot. Dziurek/REPORTER

Robert Pietryszyn został odwołany ze stanowiska prezesa Grupy Lotos. Był szefem koncernu paliwowego od maja tego roku.

Jak poinformowała spółka, rada nadzorcza odwołując prezesa, powierzyła jego obowiązki Marcinowi Jastrzębskiemu - dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu ds. Operacyjnych. Przejmie on obowiązki prezesa już w środę.

Pietryszyn jest kojarzony z byłym ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem, a przede wszystkim z byłym posłem i rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem, któremu miał udzielać prywatnych pożyczek.

Lotosowi prezesował od maja 2016 roku, kiedy zastąpił na stanowisku długoletniego - i uchodzącego za "niezatapialnego" - prezesa Pawła Olechnowicza. Na razie nie są znane przyczyny odwołania, nie wiadomo też jakie decyzje zostaną podjęte w stosunku do wiceprezesów firmy.

Zanim Pietryszyn trafił do zarządu zasiadał w radach nadzorczych Lotosu i PZU. Wcześniej kierował spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość od pierwszych lat jej działalności. Wówczas szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Czytaj także
Polecane galerie
Bruner
2016-11-28 20:11
A ile ten chłopczyk dostał odprawy?
bubu
2016-11-10 00:05
wywalili fachowca wzięli chłopca - mam wrażenie że posiedzenia naszego rządu zaczynają się od pytania pani premier do ministrów co by tu dało radę jeszcze spier.....
polak
2016-11-09 21:43
rosjanie i tak to wszystko mają w żopie
Pokaż wszystkie komentarze (50)