Notowania

Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Robert Pietryszyn został odwołany ze stanowiska prezesa Grupy Lotos. Był szefem koncernu paliwowego od maja tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dziurek/REPORTER)

Jak poinformowała spółka, rada nadzorcza odwołując prezesa, powierzyła jego obowiązki Marcinowi Jastrzębskiemu - dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu ds. Operacyjnych. Przejmie on obowiązki prezesa już w środę.

Pietryszyn jest kojarzony z byłym ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem, a przede wszystkim z byłym posłem i rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem, któremu miał udzielać prywatnych pożyczek.

Lotosowi prezesował od maja 2016 roku, kiedy zastąpił na stanowisku długoletniego - i uchodzącego za "niezatapialnego" - prezesa Pawła Olechnowicza. Na razie nie są znane przyczyny odwołania, nie wiadomo też jakie decyzje zostaną podjęte w stosunku do wiceprezesów firmy.

Zanim Pietryszyn trafił do zarządu zasiadał w radach nadzorczych Lotosu i PZU. Wcześniej kierował spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość od pierwszych lat jej działalności. Wówczas szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Tagi: robert pietryszyn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2016

KacKaruzela "misiewiczów". Dobra ta zmiana.

09-11-2016

Krakus nie ale nie moherTo sie chłpoczyna narzadził. Jeżeli zmiana Pana Olechnowicza na takich nieuków Misiewiczów wpłynie na wyniki LOTOSU to Kaczyński dostaniesz klapsa z … Czytaj całość

09-11-2016

AkcjonariuszObecny Zarząd LOTOS nic nie zrobił i nie zrobi bo się nie zna Kilka danych dotyczących pracy poprzedniego Zarządu LOTOS Rafineria 2002 rok - przerób … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (50)