Notowania

lot
25.07.2018 12:40

Piloci z zagranicy według związków zawodowych mają zarobić w LOT więcej. Linie twierdzą, że to nieścisłość

LOT próbuje pozyskać pilotów z zagranicy, oferując im wyższe płace niż pilotom obecnie pracującym dla przewoźnika. Poinformował o tym na Twitterze Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Charles Rincheval/Flickr)

Linie odpierają zarzuty i twierdzą, że winnym zamieszania jest branżowy serwis z ogłoszeniami dla pilotów.

[Aktualizacja 10.11 26.07.2018 roku]

Jak pisze serwis Pasazer.com, LOT umieścił w serwisach branżowych ogłoszenie o naborze pilotów i zaoferował wynagrodzenie na poziomie 10 - 15 tys. dolarów.

Ogłoszenie nie umknęło uwadze pilotów, którzy obecnie pracują dla polskiego przewoźnika. Załogi czują się rozgoryczone wysokością płac oferowanym potencjalnym przyszłym kolegom z zagranicy. Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT wylicza, że oferowana w ogłoszeniu pensja kilkakrotnie przewyższa zarobki, które otrzymują polscy piloci obecnie współpracujący z LOT.

Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT nazywa najnowszą ofertę pracy skierowaną do zagranicznych kolegów "upodleniem naszych wspaniałych polskich pilotów”:

To nie pierwsze ogłoszenie skierowane do obcokrajowców. Jak pisze serwis Pasażer.com to pierwsze ogłoszenie o tym, że narodowy przewoźnik poszukuje pilotów, pojawiło się w czerwcu w serwisie branżowym Aviation Jobs.

Kandydaci na pilotów pracujących dla PLL LOT muszą posiadać ważną licencję pilota EASA / JAR FCL ATPL (A), nalot w wysokości 3 tys. godz., w tym 1 tys. godz. na stanowisku kapitana, certyfikat poświadczający zdanie egzaminu językowego ICAO LEVEL 5 oraz konieczny stan zdrowia (CLASS 1).

Oferta skierowana jest do rezydentów Unii Europejskiej posiadających prawo do wykonywania pracy. W czerwcowym ogłoszeniu przewoźnik oferował pensję netto w wysokości 6,5 tys. euro za miesiąc.

LOT odpowiada na zarzuty

Po publikacji tekstu zgłosił się do na LOT. Jak twierdzi, informacje podawane przez serwis pasazer.com są nieścisłe. Przede wszystkim linie lotnicze twierdzą, że błędnie wydedukowano poziom oferowanych zarobków. W branżowym serwisie LOT pojawiła się informacja o zarobkach "10-15 tys. dolarów" jako przedziału maksymalnego wynagrodzenia. Linie twierdzą, że to nie oni, ale serwis z pracą dla pilotów sam oznaczył ten poziom.

LOT twierdzi w przesłanym do money.pl sprostowaniu, że oferowane w rzeczywistości warunki zatrudnienia dla polskich i zagranicznych pilotów są identyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2018

PJNNajwiększą parodią jest to, że z całego świata najgorzej Polacy są traktowani w Polsce! Odkąd to zrozumiałem, nie jestem w stanie zrozumieć polskiego … Czytaj całość

25-07-2018

wwwkomentarze są mocno cenzurowane- prawda was boli antypolacy !!!

25-07-2018

rafaldalej niszczyc Polske i Polakow , to takie topowe .

Rozwiń komentarze (50)