Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk lufthansy
23.08.2014 13:23

Piloci Lufthansy zapowiadają kolejny strajk

Protest może rozpocząć się "od zaraz" - ogłosili piloci, zastrzegając, że dokładny termin podadzą z wyprzedzeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(konzern.lufthansa.com/Gregor Schlaeger)

Związek zawodowy pilotów Cocpit zapowiedział strajk po fiasku negocjacji z liniami lotniczymi Lufthansa - podała agencja dpa. Protest może rozpocząć się _ od zaraz _ - ogłosili piloci, zastrzegając, że dokładny termin podadzą z wyprzedzeniem.

Przedmiotem sporu z kierownictwem największego niemieckiego przewoźnika są emerytury pomostowe dla 5,4 tys. pilotów zatrudnionych w Lufthansie oraz jej spółkach Germanwings i Cargo.

Piloci przechodzą obecnie średnio w wieku 59 lat na emeryturę. Dyrekcja linii lotniczych chce podnieść do 65 lat wiek uprawniający do odejścia z pracy przy zachowaniu pełnych świadczeń. Związkowcy domagają się ponadto podwyżki uposażeń o 10 proc.

Obecna zapowiedź strajku to kolejna odsłona sporu między pilotami a Lufthansą. Fala strajków w kwietniu doprowadziła do odwołania 3,8 tys. lotów. W wyniku trzydniowej akcji protestacyjnej 425 tys. pasażerów nie odleciało w zaplanowanym terminie. Straty firmy oszacowano na kilkadziesiąt milionów euro.

Przedstawiciele Lufthansy wyrazili ubolewanie z powodu uznania przez związkowców negocjacji za zerwane. Decyzja o strajku nie ma uzasadnienia - oświadczył przewoźnik, podkreślając, że Lufthansa jest w każdej chwili gotowa do kontynuowania rozmów.

Piloci Lufthansy należą do najlepiej zarabiających pilotów na świecie. Ich początkowe wynagrodzenie wynosi 78 tys. euro brutto rocznie i wzrasta wraz z liczbą przepracowanych lat do maksymalnie 260 tys. euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec lotów nad Syberią? Ucierpią 3 kraje W ciągu ostatnich siedmiu dni przestrzeń powietrzną nad Syberią pokonało ponad 1 600 samolotów pasażerskich. Najwięcej należało do...
Piloci Lufthansy protestują. Nie będą latać? _ - Nie rozumiemy tej decyzji. Naszym zdaniem w minionych dniach stopień zagrożenia nie uległ zmianie - powiedział rzecznik związku zawodowego pilotów. _
Linie lotnicze zmieniają trasy. Omijają Ukrainę Unikanie przestrzeni powietrznej nad wschodnią Ukrainą zapowiedziały już także rosyjskie linie lotnicze Aerofłot i Transaero oraz tureckie Turkish Airlines.
Tagi: strajk lufthansy, lufthansa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz