Notowania

Piotr i Paweł pod ochroną. Przez rok sieci nie zagrożą wierzyciele

Poznański sąd zatwierdził w środę postępowanie sanacyjne wobec Piotra i Pawła. Sieć musi regulować bieżące zobowiązania, ale jej wierzytelności zostały czasowo zamrożone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr i Paweł)
Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji

Przyjęcie przez sąd wniosku o postępowanie sanacyjne umożliwi normalne funkcjonowanie firmy i bieżące regulowanie zobowiązań. Sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami – informują wiadomoscihandlowe.pl.

To element restrukturyzacji firmy, który ma uratować sieć Piotr i Paweł. Odpowiednie dokumentyzostały złożone 4 września. Jak podkreślają wiadomoscihandlowe.pl, była to odpowiedź firmy na kolejne wnioski o ogłoszenie upadłości, składane przez dostawców sieci.

Według ustaleń portalu 10 września do sądu trafiło aż pięć wniosków: cztery dotyczące spółki Piotr i Paweł S.A oraz jedno dotyczące Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskają pracownicy handlu i produkcji:

- Postanowienie sądu oznacza objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy, a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników – cytuje oświadczenie zarządu firmy portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek detaliczny, Piotr i Paweł, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2018

Janusz w sandałach z Biedryżeby tak moje długi chciał ktoś zamrozić...ale ja jestem Janusz a nie Piotr ani tym bardziej Paweł

13-09-2018

MateuszA na kasie w Poznaniu Ukrainki nawet bez podstaw polskiego nic nie rozumiem co do mnie gada . ceny z kosmosu i taka obsługa.

14-09-2018

UsługodawcaBrak możliwości odzyskania swoich pieniędzy przez rok . To śmierć dla mojej firmy . Nie życzę nikomu tego co teraz przeżywam ja moja rodzina … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)