Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Piotr i Paweł pod ochroną. Przez rok sieci nie zagrożą wierzyciele

Piotr i Paweł pod ochroną. Przez rok sieci nie zagrożą wierzyciele

Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji Fot. Piotr i Paweł
Zarząd Piotra i Pawła obecnie wdraża plan restrukturyzacji
Poznański sąd zatwierdził w środę postępowanie sanacyjne wobec Piotra i Pawła. Sieć musi regulować bieżące zobowiązania, ale jej wierzytelności zostały czasowo zamrożone.

Przyjęcie przez sąd wniosku o postępowanie sanacyjne umożliwi normalne funkcjonowanie firmy i bieżące regulowanie zobowiązań. Sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami – informują wiadomoscihandlowe.pl.

To element restrukturyzacji firmy, który ma uratować sieć Piotr i Paweł. Odpowiednie dokumenty zostały złożone 4 września. Jak podkreślają wiadomoscihandlowe.pl, była to odpowiedź firmy na kolejne wnioski o ogłoszenie upadłości, składane przez dostawców sieci.

Zobacz również: Tylko w Money.pl: Tajemnicze spotkania w Piotrze i Pawle. Z Biedronką

Według ustaleń portalu 10 września do sądu trafiło aż pięć wniosków: cztery dotyczące spółki Piotr i Paweł S.A oraz jedno dotyczące Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskają pracownicy handlu i produkcji:

 

 

- Postanowienie sądu oznacza objęcie wszystkich spółek sieci tymże postępowaniem. Jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy, a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników – cytuje oświadczenie zarządu firmy portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Czytaj także
Polecane galerie
quest
2018-09-14 12:09
Jedyna nadzieja to zmiana marki z Piotr i Paweł na Piotrowicz i Pawłowicz.
Usługodawca
2018-09-14 11:03
Brak możliwości odzyskania swoich pieniędzy przez rok . To śmierć dla mojej firmy . Nie życzę nikomu tego co teraz przeżywam ja moja rodzina współpracownicy i moi dostawcy . Pięknie zalatwione rodzinne polskie firmy .
Ja
2018-09-13 22:45
Mam kredyt od 3dni by falej pracowc jako dostawca a wzialem go by mi firma nie upadla.co sad na to na odsetki i inne zobowiazania xywilno prawne? Jak w 2 tyg nie odzyskam 19%akrywow plis 18zweotu z produkcji i dostaw to jestem bankrutem a zapowoada sie ze 29lat mej pracy zabija markety przez ich problemy
Pokaż wszystkie komentarze (9)